سرویس: ورزشی
کد خبر: 66135
|
08:30 - 1403/04/20
نسخه چاپی

رئیس فدراسیون کوهنوردی:

کمیته به دنبال حل مشکلات علیپور است

کمیته به دنبال حل مشکلات علیپور است
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک چهارشنبه گذشته از اردوی علیپور بازدید کرد و با شنیدن دغدغه‌های او، به دنبال حل مشکلات وی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «ایلام بیدار»، رضا زارعیصبح امروز در جمع اصحاب رسانه درباره المپیکی شدن رضا علیپور، اظهار داشت: علیپور از مسابقات گزینشی المپیک بوداپست و شانگهای ۶۱ امتیاز کسب کرد و در رتبه پنجم قرار گرفت. او به‌رغم اینکه در بوداپست دوازدهم شد؛ اما رتبه خوبی در شانگهای کسب کرد. در کل هفت مرد و هفت زن در ماده سرعت به‌صورت مستقیم راهی المپیک پاریس می‌شدند که علیپور با قرارگرفتن در رتبه پنجم به‌صورت مستقیم جواز حضور در پاریس را به دست آورد.

 رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی افزود: الناز رکابی هم از ناحیه کتف آسیب‌دیدگی داشت و به همین دلیل شانس او برای گرفتن سهمیه، کم شد. بااین‌وجود او را به مسابقات گزینشی المپیک اعزام کردیم تا اگر رضا علیپور نتوانست به سهمیه برسد، برای رکابی از سهمیه فدراسیون جهانی استفاده کنیم. در واقع فدراسیون جهانی این شانس را به ما داده بود که یکی از این دو نفر بتوانند فرصت کسب سهمیه را داشته باشند؛ اما قطعی هم نبود.

 رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی عنوان کرد: محیا دارابیان هم رکوردهای مناسب و شرایط کسب سهمیه را نداشت. او در هانگ ژو، جام جهانی و انتخابی شانگهای حضور یافت؛ اما هیچ یک از رکوردهای او در مرحله نهایی قرار نگرفت و امکان حضور در المپیک را نداشت.

 وی ادامه داد: شرایط علیپور در المپیک سخت است. ۱۴ سنگ‌نورد در این بازی‌ها حضور دارند و به جز نماینده آفریقا و اقیانوسیه سایر رقبا از مدعیان اصلی کسب مدال هستند. علیپور در حال حاضر در اردوی قزوین به سر می‌برد. او در کنار دو مربی تمرین می‌کند و اداره ورزش استان امکانات خوبی برای وی فراهم کرده است.

 زارعی خاطرنشان کرد: ما امکان اعزام برون‌مرزی برای علیپور را نداریم؛ زیرا احتمال آسیب‌دیدن او و به‌هم‌خوردن نظم تمرینات وی وجود دارد. اولین برنامه‌ای که در نظر داریم، المپیک است و بعد از بازی‌ها چند جام جهانی در پیش داریم که سنگ‌نوردان به شکل آزاد با کمک حامیان مالی راهی این مسابقات خواهند شد.

 وی اضافه کرد: فدراسیون برای کسب سهمیه علیپور ۱۲۰ میلیون به وی در فرودگاه پاداش داد و پاداش بعدی وی به نسبت رنگ مدال‌ها پرداخت می‌شود. نمی‌خواهیم از همین‌الان استرس این موارد را به ورزشکار تحمیل کنیم.

 رئیس فدراسیون کوهنوردی گفت: محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک چهارشنبه گذشته از اردوی علیپور بازدید کرد و با شنیدن دغدغه‌های او، به دنبال حل مشکلات وی است.

 

منبع: ایرنا

انتهای خبر/م

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب