سرویس: سیاسی
کد خبر: 66118
|
21:54 - 1403/04/18
نسخه چاپی

معاون استانداری ایلام:

اربعین توسعه را به سمت ایلام بازکرده است

اربعین توسعه را به سمت ایلام بازکرده است
معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: اربعین پنجره توسعه را به‌سوی استان ایلام بازکرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «ایلام بیدار»، سعید هژبری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام عصر دوشنبه در نشست مشترک حوزه عمرانی استانداری و شورای‌عالی قضایی استان در پایانه مرز مهران اربعین را یک نهضت دائمی دانست و گفت: این نهضت به قیام مهدی موعود (عج) متصل خواهد شد و با این نگاه باید پروژه‌های زیرساختی اربعین پیش‌بینی شود.

 وی ضمن تقدیر و تشکر از رئیس‌کل دادگستری استان ایلام و شورای‌عالی قضایی برای بازدید از پروژه‌های زیرساختی اربعین عنوان کرد: اربعین یک رویداد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و دینی است که پنجره توسعه را به روی استان ایلام بازکرده و باید قدر این نعمت و توفیق الهی را بدانیم.

 معاون عمرانی استاندار ایلام خاطرنشان کرد: باتوجه‌به گرمای هوا مسیرهای پیاده‌روی زائران باید کاهش‌یافته و طبق یک طرح علمی، تغییرات اساسی در حمل‌ونقل و استقرار موکب‌ها پیش‌بینی‌شده که همه باید از آن تبعیت کنند.

 هژبری افزود: ساماندهی دست‌فروشان یکی از مسائل مهم است که در پیک برگشت زائران مشکل‌ساز می‌شود و در طرح جانمایی مواکب این موضوع دیده شده و باید مدیریت شود.

 وی به برخی از ملاحظات برای برگزاری اربعین امسال اشاره کرد و گفت: عدم تخصیص و اعتبار به‌موقع، گرمای شدید هوا، گسترش سایبان‌ها، کمبود ناوگان حمل‌ونقل عمومی در برگشت، عدم امکان مدیریت زائران در سامانه سماح، کاهش ظرفیت آتش‌نشانی در مهران و نداشتن ساختار سازمانی برای برگزاری اربعین در مدیریت استان از مهم‌ترین چالش‌های برگزاری اربعین است.

 

انتهای خبر/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب