سرویس: فرهنگ و هنر
کد خبر: 61965
|
00:10 - 1403/04/19
نسخه چاپی

وصیت‌نامه شهید عبدالمهدی ورشوساز؛

پیرو مکتب سرخ ولایت باشید

پیرو مکتب سرخ ولایت باشید
شهید ورشوساز در قسمتی از وصیت‌نامه خود نوشته است: پيرو مكتب سرخ ولايت باشيد و اين امام بزرگ را پيروی كنيد كه خدای ناكرده اگر قدر اين نعمت را ندانيم خدا عذابمان خواهد كرد.

به گزارش ایلام بیدار، شهید «عبدالمهدی ورشوساز» فرزند «محمدتقی»، 30مرداد 1343 در دزفول دیده به جهان گشود. این شهید والامقام 10 اردیبهشت 1361 به فیض شهادت نائل آمد. بخش‌هایی از وصیت‌نامه شهید را به بهانه سالگرد شهادتش می‌خوانیم.

پیرو مکتب سرخ ولایت باشید

به درستی كه زندگی را سراسر فراموشی و ناسپاسی فرا گرفته است، عهد و امانت خود را فراموش كرده‌اند و دنيای دل‌فريب، انسانها را از عهد و امانت خود باز داشته است و در اين ميان مردانی هستند كه وعده و امانت الهی را دائما در ياد دارند. آنان امانات خدا را كه در اين جهان وجود نعمت‌ها است به اندازه خويش نگهداری می‌كنند و خوشی‌ها و لذت‌های دنيا آنها را از عهدی كه با خدای خويش بسته‌اند غافل نكرده است و عهدی را كه با خدا بسته‌اند اين است كه تا لحظه‌ای تا استقرار حكومت الله در جهان از پای ننشينند و امانتدار درستی باشند.

در اين زمان وجود ما كه يك امانت الهی است كه خداوند متعال به دست ما سپرده است، وظيفه ما است كه اين امانت را به وجهی كه مورد رضايت اوست نگهداری و دوباره به او بازگردانيم. خداوند در اين هنگام جهاد با دشمنان اسلام برای ما مقرر و دری از رحمت الهی را به روى ما باز كرده است، بر ماست كه به عهد خويش وفا كنيم و دين حق را حفظ و ياری نماييم.

در اين لحظات آخر سخنانی دارم كه انتظار عمل به آنها را خواهانم. اول اينكه هميشه بدانيد كه اين وجودی كه در اختيار ماست از آنِ خداست و ما بايد دير يا زود به او بسپاريم «انا لله و انا اليه راجعون» ما از طرف خدا آمده‌ايم و به طرف او رجوع خواهيم كرد، پس چه بهتر امانت خود را آنچنان كه او رضايت دارد به او بدهيم و رضايت خدا فقط به وسيله اطاعت و بندگى اوست. ديگر اينكه هيچ وقت خدا را از ياد مبريد زيرا آن كس كه پيوسته به ياد پروردگار است ديده بيدارش را در افكار و اعمالش دارد و ممكن نيست دست به گناه بزند. هيچ‌گاه از رحمت خدا نااميد نشويد كه خدا تمام درهای رحمت خود را بر روی بندگانش باز گذاشته و توبه را فرا پای او قرار داده است. پيرو مكتب سرخ ولايت باشيد و اين امام بزرگ را پيروی كنيد كه خدای ناكرده اگر قدر اين نعمت را ندانيم خدا عذابمان خواهد كرد. هميشه از خدا بخواهيد كه او را تا ظهور حضرت مهدی(عج) نگهدارد و قدر اين روحانيت عزيز، اين مبلغين اسلام اصيل و تشيع را بدانيد، هيچ‌گاه از آنها جدا نشويد برای اينكه در آن هنگام فرصتی به دست دشمنان اسلام داده‌ايد تا بتوانند توطئه‌های زشت و ننگين خود را به اجرا دربياورند. از اين انقلاب تا سر حد شهادت پاسداری كنيد كه اين انقلاب دستاورد خون عزيزان ماست كه در اين راه جان خود را تقديم انقلاب اسلامی كردند تا شايد بتوانند عهدی را كه با خدای خويش بسته‌اند وفا كنند.

در پايان از خانواده‌ام كه سال‌ها موجب رنج و زحمت آنها بودم و نتوانستم حقی را كه بر من داشتند ادا كنم، می‌خواهم كه مرا ببخشند و در مرگ من صبر كنند كه خدا صبر كنندگان را دوست دارد. هيچ گونه ضعفی به خود راه ندهند كه خدای ناكرده دشمنان اسلام وقت را غنيمت شمرده و از اين ضعف‌ها استفاده كنند.

از برادران و دوستان عزيزم می‌خواهم مرا ببخشند و دعا كنند شايد خداوند اين جان ناقابل ما را كه همان امانت خودش است از ما قبول كند و ما را ببخشد.

و من الله توفيق، توفيق همگان را از خداوند متعال خواستارم.

 

انتهای خبر/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب