ایلام بیدار00:22 - 1402/08/26
وصیت‌نامه شهید حسن یزدانی؛

هر قطره از خون شهید اسلام را زنده و استوار می‌گرداند

شهید یزدانی در بخشی از وصیت‌نامه خود نوشته است: همشهريان عزيز‌! شما را به خدا نگذاريد كه خون شهدای ما بی‌ارزش شود چون هر قطره خون شهيد پايه‌ای است كه اسلام را زنده و استوار می‌گرداند

به گزارش ایلام بیدار، شهید «حسن یزدانی» فرزند «محمدحسین»، 11 تیرماه 1347 در شهرستان تربت جام استان خراسان رضوی دیده به جهان گشود. این شهید والامقام 10 خرداد 1365 در منطقه عملیاتی شلمچه به فیض شهادت نائل آمد. بخش‌هایی از وصیت‌نامه شهید را به بهانه سالگرد شهادتش می‌خوانیم.

خون شهید اسلام را زنده و استوار می‌گرداند

ملتی كه برای اقامه عدل اسلامی، اجرای احكام قرآن مجيد، كوتاه كردن دست جنايتكاران ابرقدرت و زيستن با استقلال و آزادی قيام نموده است، خود را برای شهادت و شهيد دادن آماده نموده و به خود باكی راه نمی‌دهد كه دست جنايت ابرقدرت‌ها از آستين مشتی جنايتكار حرفه‌ای بيرون آيد را کوتاه کند.

مگر شهادت ارثی نيست كه از مواليان ما كه حيات را عقيده و جهاد می‌دانستند و در راه مكتب پرافتخار اسلام با خون خود و جوانان عزيز خود از آن پاسداری می‌كردند به ملت شهيدپرور ما رسيده است؟ مگر عزت و شرف ارزش‌های انسانی گوهرهای گرانبهای نيستند كه انسان‌های صالح اين مكتب عمر خود و ياران خود را در راه حراست و نگهبانی از آن وقف نمودند؟ مگر ما پيروان سرباخته در راه هدف نيستيم كه از شهادت گذشتگان خود به دل ترديدی راه دهيم؟ مگر دشمن‌های فضيلت می‌توانند جز اين خرقه خاكی از دوستان خدا و عاشقان حقيقت بگيرند؟ بگذار اين ددمنشان كه جز به خود نمی‌انديشند، عاشقان راه حق را از بند طبيعت رهانده و به جوار معشوق برسانند.

مادرم! نويدی برای تو دارم و آن اين است كه يقين داشته باش كه فرزندت را خدای بزرگ قبول خواهد كرد، اين برای تو نويدی بس مهم است كه در صحرای محشر می‌توانی مانند مادران شهدای دیگر سربلند باشی و مورد تحسين پيامبر و ائمه قرار گيری.

تو ای خواهرم! از تو می‌خواهم كه پس از مرگ من زينب‌وار در خط امام گام نهی و از هرگونه غفلت در راه اسلام  به دور باشى، فرزندانی تربيت كنی كه در آينده بتوانند مولايمان حسين را به‌طور حقيقى بشناسند و در راه او جان و سر را تقديم كنند.

تو اين برادرم! وصيتی از من حقير و سراپا گنهكار را آويزه گوشت قرار ده و آن اين است كه ياور امام باش و عاشق حسين(ع)، اين می‌تواند در جبهه نبرد متجلی شود چون جبهه محل ساختن روح و پزشكی است كه با داروی دعا و مناجات، ايثار تو را به سر منزل خلوص و پاك‌باختگى می‌رساند.

همشهريان عزيز‌! شما را به خدا نگذاريد كه خون شهدای ما بی‌ارزش شود چون هر قطره خون شهيد پايه‌ای است كه اسلام را زنده و استوار می‌گرداند و اين خدمات شما در راه خدا است كه می‌تواند ارزش واقعی خون شهيد را جلوه‌گر سازد.

آری استادان شهيدی بودند كه به مانند شمع سوختند و محفل اسلام را روشن نگه داشتند، آنها كسانی بودند به مانند ناجی‌ها كه با آن همه روشنگری و ايثار جان به جانان تسليم كرده و درس شگفت فداكاری را به ما آموختند بيایيد اين وصيت آنان را به گوش داشته باشيد.

 

انتهای خبر/ر