ایلام بیدار00:24 - 1403/04/20
وصیت‌نامه شهید محمود محسنی‌دهنوی؛

مقابل توطئه‌های دشمن بایستید

شهید محسنی در بخشی از وصیت‌نامه خود نوشته است: من از ملت ايران می‌خواهم كه در مقابل تمام توطئه‌ها بايستند، آن را در نطفه خفه كنند و نكته‌سنجی خود را در رابطه با مسائل حفظ كنند.

به گزارش ایلام بیدار، شهید محمود محسنی‌دهنوی فرزند محمدرضا، 13 خرداد 1341 در اصفهان دیده به جهان گشود. این شهید والامقام 6 خرداد 1361 به فیض شهادت نائل آمد. بخش‌هایی از وصیت‌نامه شهید را به بهانه سالگرد شهادتش می‌خوانیم.

مقابل توطئه‌های دشمن بایستید

شهادت می‌دهم به يگانگی خداوند و رسالت حضرت محمد(ص) و امام حضرت علی(ع). درود بر منجی بشريت حضرت محمد(ص) كه با مجاهدت‌های خويش مردم به بند كشيده خويش را نجات داد و آزادی و حريت را برای توده مردم به ارمغان آورد. او كه با كلمه «لا اله الا الله» تمام غيرخدايان را كنار زد و ضوابط و فرامين الله و اسلام را جايگزين آن كرد. درود بر تشريح كننده اسلام حضرت علی(ع)، او كه جز اسلام، به هيچ چيز فكر نمی‌كرد و تمام مشكلات را به خاطر اسلام تحمل می‌كرد.

درود بر ولی امر خدا حضرت آيت‌الله العظمی امام خمينی كه با قيام 1342 شمسی و ادامه مبارزه بر عليه استكبار جهانی بالاخره دژهای استبداد را در ايران اواخر سال 1357 شمسی درهم ريخت و با رهبری‌های خردمندان خود، انقلاب عظيمی را به پيروزی رسانيد. درود بر شيعيان از هابيل تا حسين و از حسين تا شهيدان انقلاب، شهيدانی كه با خون خويش رونقی تازه و تحولی بزرگ در جامعه‌ها به وجود آوردند و با خون خود موجی طوفنده در مقابل قابيليان و يزديان ايجاد كردند و با خون مطهر خود درخت اسلام را آبياری نمودند و چه خوب به وعده خود وفا كردند.

شهيدان نقطه عطف تاريخند و خونشان تا خدا خدايی می‌كند می‌جوشد و پرتو می‌افكند و راه را از چاه باز می‌شناساند و انقلاب ما هم صلاحش خون بود. نمی‌دانم قلمی يا بيانی هست كه پيام‌رسان اين شهيدان باشد. پيام اين سرباز بسيار حقير و كوچک اسلام و مسلمين اين است كه مگر نبود ما با سه قدرت مكتب، ولايت فقيه و وحدت كلمه پیروز شدیم. مكتب به ما می‌گويد تمام بهانه را كنار بگذاريد و در مقابل فقط و فقط به خاطر خدای يگانه مجاهده كنيد. جهاد اصغر و جهاد اكبر. جهاد اكبر با خويش است و جهادی است بزرگ و طاقت‌فرسا، اگر در اين جهاد پيروز شديم در جهاد اصغر پيروزيم و اما اطاعت از ولی‌امر(ولايت فقيه) اطاعتی است نه كوركورانه بلكه از روی آگاهی و بينش كامل و اين را می‌توان در امام زمانه خمينی كبير جستجو كرد و بدون تظاهر و شعار، اطاعت بدون قيد و شرط كرد.

هرچه می‌خواهید به خاطر اسلام بخواهید و هرچه می‌گويید برای تحقق توحيد (لا اله الا الله) باشد. از ملت ايران می‌خواهم كه فقط و فقط از فرامين امام خويش اطاعت كنند، بدون تظاهر و ريا. وحدت كلمه كه لازمه‌اش با هم بودن و فانی شدن در مكتب است را حفظ نمايند. در راه مبارزه با استكبار جهانی به سركردگی آمريكا آرام ننشینند که هر روز توطئه جديدی برای اين انقلاب جهانی می‌تراشد و نمونه‌های آن (احتكار و درگيری‌های داخلی، حمله نظامی، طبس، طرح كودتا، تشديد نارضايتی‌های درون‌مرزی، جنگ تحميلی عراق بر ايران و علم كردن گـروه‌های منحرف و فريب خورده) در مقابل ولايت‌فقيه و روحانيت مبارز و تضعيف دولت مكتبی است.

من از ملت ايران می‌خواهم كه در مقابل تمام توطئه‌ها بايستند، آن را در نطفه خفه كنند و نكته‌سنجی خود را در رابطه با مسائل حفظ كنند.

در پايان از خانواده‌ام و تمام دوستان و آشنايان می‌خواهم كه اگر خطایی از من سر زده است به علت عدم آگاهی بوده مرا حلال نمايند.

 

انتهای خبر/ر