ایلام بیدار08:36 - 1401/04/07

سه کاروان از ایلام به عتبات عالیات اعزام می شوند

مدیر حج و زیارت ایلام گفت: سه کاروان ۴۰ نفره بعد از ۲ سال وقفه از طریق مرز بین المللی مهران به نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین و سامرا در کشور عراق اعزام می شوند.

به گزارش ایلام بیدار ،احسان رحمانی اظهار داشت: این کاروان ها در تاریخ ۱۲، ۱۶ و ۱۹ تیرماه از طریق مرز بین المللی مهران(بدون روادید) به کشور عراق اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه ظرفیت هر کاروان ۴۰ نفره است، افزود: مدت زمان اقامت در سفر به عتبات عالیات( کربلا، نجف، کاظمین، سامرا ) پنج شب و ۶ روز با تمام امکانات رفاهی خواهد بود.

مدیر حج و زیارت ایلام با بیان امکان تردد زائران به صورت انفرادی در مرز مهران وجود ندارد، یادآور شد: ۱۳ دفتر مجاز زیارتی در این استان برای ثبت نام زائران به صورت کاروانی فعال است.

رحمانی با اشاره به پذیرش زائر از مرز مهران افزود: ثبت‌نام زائران عتبات عالیات در دفاتر حج و زیارت استان در دفاتر چهار شهرستان ایلام، مهران، دهلران و چرداول به صورت کاروانی انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان تنها با ثبت‌نام در قالب کاروان‌های رسمی حج و زیارت با اطمینان خاطر عازم کشور عراق شوند، گفت: کاروان‌های حج و زیارت به تعداد روزانه هزار و ۸۵۰ نفر عازم عتبات عالیات خواهند شد.