نصرت الله حیدری,استان ایلام,ایلام بیدار
کد مطلب: 31180
تاریخ انتشار : 1396-11-21 12:03
امروز اسرائیل که روزگاری شعار از نیل تا فرات می داد نگران حفظ وضع موجود است وهمه کارشناسان بر این باورند که اسرائیل به نسبت گذشته بسیار ضعیف شده است.

دکتر نصرت الله حیدری:: انقلاب اسلامی در ایران هم به لحاظ شکل وهم محتوا با انقلابهای دیگر جهان کاملا متفاوت است.در انقلابهای دیگر جهان معمولا یک طبقه یا گروه خاص نقشی برجسته دارد مثلا در انقلاب کبیر فرانسه بورژوا ویا در انقلاب شوروی طبقات دهقاتی ویا کارگری نقش خاص داشته اند،اما در انقلاب اسلامی همه طبقات اعم از فقیر،متوسط، مدرن،در این انقلاب مشارکت وفعال بوده اند.ویژگی دیگر انقلاب اسلامی که او را از دیگر انقلابها متمایز ساخته است،ماهیت دینی انقلاب است.

انقلاب اسلامی دین را که به شدت از سوی دو اردوگاه شرق وغرب یعنی کمونیزم ولیرالیزم مورد هجمه واقع شده بود ،دوباره به عرصه زندگی اجتماعی آورد به تعبیر میشل فوکو انقلاب ایران،انقلاب برای خدا است.در کنار این مولفه های مهم پیروزی انقلاب اسلامی بر جنبشهای اسلامی معاصر تاثیر جدی وحیاتی داشته است.

اصلا با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران است که مسلمانان عزت وهویت پیدا می کنند.نهصت بازگشت به دین قوام پیدا کرد واین خطری برای استکبار و دولتهای دست نشانده شده لذا از همان آغاز این تقابل بین انقلاب اسلامی و استکبار کلید خورد.مسلمانان در اقصی نقاط عالم با الهام گیری از انقلاب اسلامی یک رستاخیز را استارت زدند.

به عبارتی در عرصه فرهنگی،سیاسی،اجتماعی مسلمانان جریانی تازه با محوریت معنویت گرایی پدیدار شد.طبقات دانشگاهی ونخبه محوریت ابن تحول را در دست گرفتند واین حرکت علی رغم خباثتهای استکبار و دول وابسته همچنان ادامه دارد.جنبش بیداری اسلامی که امروز خواب را از چشمان استکبار وحامیان او ربوده است را در تداوم انقلاب اسلامی باید دانست.

امروز مسلمانان افریقا در مصر،تونس،الجزایر،سودان،نیجریه ودر اسیا در لبنان،عراق،سوریه،بحرین،کویت،پاکستان و....به خودباوری رسیده اند.امروز مسلمانان در اروپا وامریکا با الگو گیری از انقلاب اسلامی احساس هویت می کنند وموج اسلام گرایی در غرب،سکولاریزم را با چالش جدی واساسی روبرو ساخته است.

در خاورمیانه دین وارزش گرایی گفتمان غالب در منطقه است.در سایه سار این ارزشها جنبشهای چون امل وحزب الله در لبنان و حماس وجهاد اسلامی در فلسطین واینک جریان نیرومند دینی در عراق با محوریت جریانات وابسته به انقلاب اسلامی عمق استراتزیک انقلاب اسلامی را به شدت افزایش داده واینک ودر استانه چهل سالگی اتقلاب ایران یک قدرت بزرگ منطقه ای وجهانی است ونمی توان ان را از معادلات قدرت جهانی حذف کرد.

امروز شیعیان در عربستان احساس هویت می کنند،شهید می دهند ،در بحرین در برابر ظلم ایستاده اند تا عزت را شاهد باشند.امروز جنبش النهضه در تونس که از انقلاب اسلامی الهام می گرفت در قدرت حضوری فعال دارد.ارمان فراموش شده فلسطین دوباره احیاء شده وامروز قدس وازادی فلسطین علی رغم شیطنتهای بسیار آمریکا،اروپا وارتجاع منطقه دغدغه همه مسلمانان وازادیخواهان جهان شده است.

امروز اسرائیل که روزگاری شعار از نیل تا فرات می داد نگران حفظ وضع موجود است وهمه کارشناسان بر این باورند که اسرائیل به نسبت گذشته بسیار ضعیف شده ومی رود وعده رهبر اتقلاب مبنی بر نابودی اسرائیل تا ۲۵ سال اینده محقق شود.امروز مسلمانان در اقصی نقاط عالم به انقلاب اسلامی چشم امید دوخته اند.

به تعبیر اقبال لاهوری انقلاب اسلامی قرارگاه مسلمانان جهان شده است. امروز به موازات این قدرت وعظمت انقلاب اسلامی دشمنی ها در ابعاد مختلف شدت یافته ودشمنان انقلاب علنی تر ماهیت خود را هویدا ساخته اند.بی شک با بهرگیری از معارف اهل البیت واطاعت از ولی فقیه و وحدت احاد ملت انقلاب اسلانمی از این پیچ تند تاریخی عبور خواهد کرد.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب