کد مطلب: 30920
تاریخ انتشار : 1396-11-04 09:05
سوم بهمن ماه سالگروز شهادت یازده تن از برگزیدگان و رزمندگان زبده تیپ همیشه پیروز امیرالمومنین(ع) است.

حسن عسکری:: سوم بهمن ماه سالگروز شهادت یازده تن از برگزیدگان و رزمندگان زبده تیپ همیشه پیروز امیرالمومنین(ع) است.

دلاوران مردانی که ایستادند تا عزت و شرف همواره از آن ایران اسلامی باشد، آنان که با شهادتشان در معامله با یکتای بی همتا بر نفس خویش چیره گشتند.

در چنین روزی همزمان با طلوع خورشید، تیپ امیرالمومنین(ع) باشهادت رادمرد نیاز تبارحسینی در جنوب امامزاده ابراهیم قتال عزادار گردید.

در این روز ارکان تیپ با خون سرخ بچه های اطلاعات عملیات لاله گون شد و عاشورایی دیگر به تصویر کشیده شد.

حزن و اندوه بر دل و روح مردم ایلام و رزمندگان چیره گردید....آن گاه که ۱۵ تن از چشم های همیشه بیدار اطلاعات عملیات عزمشان را جزم نموده بودند که جهت کسب اطلاعات از استعداد دشمن بعثی در عمق خاک عراق نفوذ و جهت اجرای عملیات آفندی اطلاعات دقیقی کسب نمایند....

اما مزدوران جیره خوار رژیم بعثی یعنی گروه فرسان(گوش برها) با پشتیبانی ارتش عراق بر سر این عزیزان به خدا پیوسته کمین نموده و ۱۱ تن از آن دلاوران با شهامت را به شهادت رساندند.

راویان روایت این صحنه دلخراش ۴ تن از رزمندگانی هستند که در این نبرد جان سالم به در بردند هرگاه می خواهند روایت تلخ این واقعه را بیان نمایند با گذشت سی و یک سال از این حادثه غم انگیز هنوز هم اشک تنها رهاورد این نوستالوژی است.

انگار در همان لحظه اتفاق افتاده است گرچه تا امروز این حادثه به یادماندنی مورد توجه قرار نگرفته و تاریخ پرفروغ ایثار و فداکاری هرگز کم لطفی قلم ها و دوربین ها را فراموش نخواهد کرد.

واقغیت تلخ این واقعه غم انگیز از دو جهت قابل مستندسازی است: مظلومیت و گمنامی این شهدای گرانقدر و غربتی که از محل و سیره ی شهادتشان احساس می شود.

امیدواریم که در راستای احیای نام این شهیدان قلم ها بیدار شوند و دوربین ها بر بام شانه های بلند غیرت و تعهد به حرکت دربیایند و محل غریبواره ی شهادتشان به زیارتگاه عشاق تبدیل شود.

در پایان نام های جاودان این عزیزان را تقدیم شما عزیزان می نماییم بدان امید که هر نامی از این فهرست ماندگار روزی خود دفتری باشد پر از رشادت، عزت، افتخار و سرافرازی.

۱-شهید مرتضی رستمی

۲-شهید امید حسینی

۳-شهید مهدی رشیدی

۴-شهید خلیل جوزی

۵-شهید علی اکبر کرمی

۶-شهید خلیل ملکی پشتکوهی

۷-شهیدسیدکریم حسینی

۸-شهید محمدی

۹-شهیدالله کرم شامحمدی

۱۰-شهید مجید دوستان

۱۱-شهید علیداد کرم پور

 و شهدای زنده این واقعه غم انگیز: آقایان یدالله مظلومی و بسطام ملکشاهی می باشند.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب