کد مطلب: 30823
تاریخ انتشار : 1396-10-25 14:31
پس از تعطيلي قصابي ها، قصاب ها هرگز كشتار خودرا به كشتارگاه ايلام انتقال ندادند و آن را به خانه هاي خود منتقل كردند و اتفاقا مردم هم ازخريد گوشت مايحتاج خود در خانه ها استقبال مي كنند.

عباس خزلی:: بهداشت و اهميت به آن خواست اصلي هر شهروند با هرايده و مرامي خواهد بود و به خوبي از اين حركت پسنديده استقبال مي كنند و آن را مورد حمايت خود قرار مي دهند.

سالهاست در منطقه مهدي آباد ايلام، مردم شرايطي بوجود آورده اند كه در روز شايد صدها گوسفند را قصابي مي كنند و مردم مركز استان بيشترين خريد گوشت خود را در اين منطقه مي كنند در كنار قصابي تعدادي هم اقدام به ايجاد كبابي نموده اند و تعدادي از اهالي منطقه مشغول به كارشده اند؛ ضمن اينكه ساخت و ساز فرواني هم ايجاد گرديده كه به گفته اهالي به پشتوانه قصابي و كبابي اقدام به اخذ تسهيلات بانكي و احداث ساختمانهاي تجاري مسكوني نسبتا بزرگي هم نموده اند.
به دنبال سلسله جلسات جناب سليماني دشتكي استاندار ايلام اولين عمليات اجرايي جلسات تعطيلي كامل قصابي هاي اين منطقه به علت عدم رعايت بهداشت و به خطر افتادن سلامت مردم صورت گرفت كه اصل موضوع منطقي و پسنديده است. 
پس از تعطيلي قصابي ها بهداشت خيابان اين منطقه تامين ولي عدم رعايت بهداشت به خانه هاي مردم كشيده شد قصاب ها كشتار خود را به خانه هاي خود منتقل كردند و اتفاقا مردم هم ازخريد گوشت مايحتاج خود در خانه ها استقبال مي كنند اين در حالي است كه سلامت خانواده هايي كه كشتار دام در آنها صورت مي گيرد به خطر افتاده است و قصاب ها هرگز كشتار خودرا به كشتارگاه ايلام انتقال ندادند.
نكته مهمي كه در تعطيلي قصابي ها مورد توجه مجريان قرار نگرفته است اينكه به دليل مسافت كشتارگاه با مهدي آباد هرگز مردم از آن استقبال نكردند و دوم اينكه مسئولين مي توانستند در منطقه مهدي آباد شرايط كشتاردام به طور صحيح و بهداشتي و با حضور دام پزشك براي مردم فراهم كنند تا هم تاثير گران شدن گوشت در ايلام را براي مصرف كنندگان بي تاثير كند و هم اينكه سلامت خانواده ها را در اين منطقه تامين شود.

حال كه مردم از انتقال دام به كشتارگاه استقبال نكرده و در خانه هاي خود انجام مي دهند انتظار مي رود جناب استاندار چاره انديشي كنند چرا كه حتما اطلاع دارند بعد از برچيده شدن قصابي ها در مهدي آباد قيمت گوشت در قصابي هاي ايلام افزايش پيدا كرد.
 

 

انتهای پیام/س

برگزیده سایت

شهداری ایلام,فوت کارگر شهرداری,چرخ,استان ایلام,ایلام بیدار
به بهانه فوت یکی از کارگران شهرداری ایلام؛
گزارش خبری و تحلیلی از حامیان داخلی جاسوسان موشکی

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب