نمایش 1 - 10 از 220
یادداشت؛
آمنه مرادی
دی ماه را دستان بسته ای به تارک تاریخ نشاند که غیرتشان افلاک را به حیرت انداخت و شعور آزادگانی در اندیشه ها جاودانه اش نمود که عالم مبهوت سیرتشان گشت.
جعفر نظری
عملیات محرم در حالی انجام گرفت که قبل از آن عملیات های پیروزمندانه ای مانند فتح المبین وبیت المقدس ودر راس آن فتح خرمشهر موجب تحقیر نیروهای بعثی وسرکرده آنها شده بود و بر این اساس نه تنها صدام ملعون بلکه حامیان غربی از اهداف ننگین خود مثل همیشه مایوس تر شدند.
جعفر نظری
نباید ارزش معنوی فرهنگ ایثار وشهادت رابه سطح جوانمردی های محلی وطایفه ای تنزل دهیم زیرا شهدا متعلق به همه ملت ایران وبلکه جهان اسلام هستند و یک شهید تنها الگو وافتخار طایفه ای خاص نمی باشد.
یادداشت/
بتول میرزایی
حکما می گویند هما پرنده ای است که سایه اش بر سر هر کس بیفتد خوشبخت و کامیاب می شود و ما نیز دیر زمانی است که منتظریم سایۀ پرنده ای با بال های آهنینش بر سر این شهر بیفتد.
یادداشت/
حسن عسکری
تاريخ هرگز دهم تيرماه سال 1365 را فراموش نخواهد کرد زيرا در اين روز دلاوران صحنه نبرد در يک حمله قهرمانانه در عملياتي به‌نام «کربلای یک» مهران را از اسارت آزاد کردند.
آیا بهشت مفسدان که به طبع در استانهای کوچکی چون ایلام مافیایی تر است. و برخی نهادها ی دولتی و صاحبان ثروت در این شهرها دستورالعمل ساده تری دارند، و اجازه نمی دهند تک خبرهایی که گاه گاه از شهرها در رسانه های رسمی خبری منتشر شوند، استثنا هستند از دستور رئیس جمهور؟
یادداشت/
تفکرات و اندیشه های حاکم بر فضای آموزشی می تواند ضامن تکوین هویت ملی و دینی در میان دانش آموزان باشد.
یادداشت/
مهمترین دغدغه این روزهای خانوارهای ایرانی رفع بیکاری است و مشاهدات لوایح بودجه و برنامه نشان می دهد که دولت برنامه خاصی برای اشتغالزایی ندارد .
یادداشت؛
حمید حیدرپناه
«پدر» است و هیچ واژه و احساسی نمی تواند توصیف گر وجودش باشد، اما هرچه هست تا وقتی کنار ماست به اندازه ی زمانی که ما را ترک می کند، به عظمت وجودی اش پی نمی بریم.
یادداشت/
ابوذر صفره
آنچه كه درشعار سال جديد مطرح شد فراتر از يك نسخه درمان بود چراكه وقتي از اقدام و عمل صحبت مي شود به اين معناست كه مفهوم نظري و تئوريك آن پيش از اين بيان شده است.

صفحه‌ها