سرویس: سیاسیکد خبر: 686|12:15 - 1391/09/08
نسخه چاپی

حاشیه انتخاباتی/

تلاش برای ائتلاف قنبری و متین ادامه دارد

تلاش برای ائتلاف قنبری و متین ادامه دارد
اطرافیان قنبری بر این اعتقادند که با توجه به عدم امکان قانونی متین برای شرکت در انتخابات ،خلا رای گسترده ای در سطح شهرستان ملکشاهی بوجود آمده است و با توجه به محبوبیت کنونی متین چنانچه وی علنا از شخص خاصی حمات کند فرد یاد شده از شانس بالایی برای کسب رای اول ملکشاهی برخوردار است.

به گزارش ایلام فردا،وبلاگ ایوان غرب نوشت:

کسب صدهزار رای و رفتن به مجلس شورای  اسلامی از یکی از دو حوزه  انتخابیه کم جمعیت ترین استان کشور یعنی حوزه شمال استان ایلام هر چند در ظاهر ایده ایست بسیار رویایی و تحقق نیافتنی ،اما طرفداران بعضا افراطی داریوش قنبری بر این اعتقاد هستند که تنها کسی که ظرفیت و پتانسیل لازم برای تحقق این ایده آرمانی را دارد کسی نسیت جز داریوش قنبری.

اما آیا واقعا داریوش قنبری  از چنین پتانسیل عظیمی آن هم در استان قبیله گرایی چون ایلام برخوردار است ؟ کسب صدهزار رای یعنی حداقل در دو شهر از سه شهر پر جمعیت استان یعنی ایوان ایلام و شیروان چرداول (شامل سیروان و سرابله ) با اختلاف فراوان اول شدن و همچنین باید فرد مورد نظر بتواند در مهران و ملکشاهی نیز رای اول را کسب کند .ناگفته پیداست که تحقق این امر آن هم در شرایطی که در انتخابات میان دوره ای هر فرد تنها یک رای دارد و بنا بر تجربه مردم ایلام ،اولویت را بر کاندید بومی خود می دهند امری تقریبا محال است ولی با این وجود اخبار جدید از تلاش های گسترده مشاوران داریوش قنبری برای اجماع بر روی وی نه تنها در سطح شهرستان ایوان بلکه در میان سایر شهرستان های استان به گوش می رسد.

در آخرین تحرکات اطرافیان قنبری،تلاش هایی برای ائتلاف با علی اکبر متین کاندید اول شهرستان ملکشاهی صورت گرفته است  .اطرافیان قنبری بر این اعتقادند که با توجه به عدم امکان قانونی متین برای شرکت در انتخابات ،خلا رای گسترده ای در سطح شهرستان ملکشاهی بوجود آمده است و با توجه به محبوبیت کنونی متین چنانچه وی علنا از شخص خاصی حمات کند فرد یاد شده از شانس بالایی برای کسب رای اول ملکشاهی برخوردار است.

هفته قبل نیز کانون نمایندگان ادوار غرب کشور دیداری با هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام داشتند که نکته جالب اما سخنرانی داریوش قنبری و علی اکبر متین در خصوص نقد وضعیت امروز کشور بود ،اتفاقی که شاید موید ادعای ائتلاف این دو چهره سیاسی مطرح استان باشد.

بنا بر اخبار این علی اکبر متین بوده است که تاکنون با این پیشنهاد مخالفت کرده است ولی چنانچه این اتفاق رخ دهد به احتمال قریب به یقین داریوش قنبری دومین نماینده حوزه شمال استان در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

داریوش قنبری هر چند طرفداران خاص خود را دارد ولی مخالفانش نیز کم نیستند، از اصولگرایان گرفته تا قشر سنتی استان و از طیف های طرفدار دولت گرفته تا قشر مذهبی تر استان همگی جزو مخالفان داریوش قنبری به حساب می ایند و اگر قنبری نتواند این چنین ائتلاف هایی را به نفع خود ایجاد کند کارش بسیار سخت خواهد بود.

در تقسیم بندی های رایج سیاسی ،داریوش قنبری جزو اصلاح طلبان و علی اکبر متین در زمره اصولگرایان به حساب می آیند.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها