سرویس: سیاسی
کد خبر: 66153
|
00:03 - 1403/04/21
نسخه چاپی

معاون نیروی پدافند هوایی کشور:

نیروی پدافند هوایی بر آسمان منطقه اشراف کامل دارد

نیروی پدافند هوایی بر آسمان منطقه اشراف کامل دارد
معاون هماهنگ‌کننده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با ذکر اینکه این نیرو با استفاده از تجهیزات متنوع ساخت داخل بر آسمان منطقه اشراف کامل دارد تصریح کرد: توان تلاشگران نیروی پدافندهایی دشمنان و متجاوزان را دچار تردید و ابهام کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «ایلام بیدار»، امیر سرتیپ محمد یوسفی خوش‌قلب شامگاه چهارشنبه در آیین یادواره شهدای گروه پدافند هوایی آبدانان اظهار کرد: نیروی مقتدر پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان خادمان مخلص مردم و تحت امر مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا و باتکیه‌بر تجارب و داشته‌های دوران هشت‌ساله دفاع مقدس به اتمام توان و نهایت آمادگی دفاعی، شبانه‌روز حرکت دشمنان را زیر نظر داشته و از آسمان جمهوری اسلامی پاسداری می‌کند.

 وی از آمادگی ۱۰۰ درصدی سه هزار و ۸۰۰ سامانه پدافند هوایی در سطح کشور خبر داد و اضافه کرد: نیروی پدافند هوایی در زمینه تولید، تقویت، ارتقا و به‌کارگیری سامانه‌های موشکی و پهپادی با برد بلند و متوسط و مجهز به نرم‌افزارهای پیشرفته از همه رقیبان پیشی گرفته و در جایگاه برتر نظامی منطقه قرار دارد.

 وی توسعه، تقویت و فناوری را مهم‌ترین اولویت نیروی پدافند هوایی عنوان کرد و افزود: بر اساس آموزه‌های الهی مقام معظم رهبری و تلاش و اقدامات جهادی کارشناسان این نیرو، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های پیشگیری، خودکفایی و تولید تجهیزات نظامی و امنیتی همچنین تربیت نیروهای متخصص و متعهد عملیاتی سیر صعودی داشته و در منطقه دارای دست برتر است.

 امیریوسفی خوش‌قلب با تکریم ۴۸ هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: حریم هوایی و کرانه‌های آسمان جمهوری اسلامی ایران برای دوستان و همراهان و همسایگان دارای امنیت و آرامش کامل و برای دشمنان و بدخواهان ملت بزرگ ایران ناامن و بسیار خطرناک و پشیمان‌کننده است.

 معاون هماهنگ‌کننده نیروی پدافند هوایی شهدا را میراث‌داران و صاحبان اصلی انقلاب اسلامی دانست و تأکید کرد: شهدای گران‌قدر در اوج شور و شهامت و نهایت گمنامی و تاسی عملی از امام راحل از شرف و منزلت، ایمان و تمامیت کشور خویش پاسداری کردند.

 وی با تبیین نقش ارزنده شهدا در حراست از مرزهای جغرافیایی و ارزشی جامعه و رسوایی منافقان و معاندان یادآور شد: خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان زیباترین ثمره وجود خود را برای حفظ عزت و امنیت کشور تقدیم خدای سبحان کردند و با صبوری و بردباری عمر وزندگی خود را نیز در رنج و فراق عزیزانشان سپری و درد درونی و فشار روحی آنان با هیچ‌چیزی در دنیا قابل‌مقایسه نیست.

 امیریوسفی خوش‌قلب وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی را غنیمتی ماندگار و نعمتی الهی توصیف کرد و گفت: هدایت‌های داهیانه این عزیز خدا در کنار حمایت‌های مردمی و توان رزمی نیروهای مسلح، جمهوری اسلامی ایران را در عرصه عالم به یک نقطه نورانی سرشار از امنیت و اقتدار تبدیل کرده است.

 

انتهای خبر/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب