کد خبر: 65549
|
00:11 - 1403/04/21
نسخه چاپی

وصیت‌نامه شهید محمدعلی ولی‌زاده؛

معبود من! قطره خون ناقابلم را در راهت بپذیر

معبود من! قطره خون ناقابلم را در راهت بپذیر
شهید ولی‌زاده در بخشی از وصیت‌نامه خود نوشته است: «ای معبود من! تو را به حق حسين‌بن‌على(ع) سرور و سالار شهيدان زمينه شهادت و رسيدن به كمال را برايم فراهم ساز. من جز قطره خون ناقابلم چيز ديگری كه در راه تو بدهم ندارم، اين قطره ناقابل را از من بپذير.»

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «ایلام بیدار»، شهید «محمدعلی ولی‌زاده» فرزند «صید رحیم»، 18 مرداد 1332 در ایلام دیده به جهان گشود. این شهید والامقام 17 خرداد 1364 به فیض شهادت نائل آمد. بخش‌هایی از وصیت‌نامه شهید را به بهانه سالگرد شهادتش می‌خوانیم.

معبود من! قطره خون ناقابلم را در راهت بپذیر

بسم الله الرحمن الرحيم

قبل از هر چيز از شما خواستارم كه دست از دامان اسلام و امام امت برنداريد برسرمان آن خواهد آمد كه بر سر كوفيان آمد.

با درود و سلام به پيشگاه امام زمان(عج) و با درود به رهبر كبير انقلاب اسلامی ايران امام خمينی كبير روحی فدا. با درود به ارواح پاک و طيبه تابناك شهدا از صدر اسلام تاكنون و با افتخار بر پدران، مادران، همسران و فرزندانی كه تحمل همه مصائب زندگى را كرده ولی فرزندان و شوهرانشان در راه خدا مشغول به خدمت می‌باشند تا پرچم پرافتخار و آرمان‌های اسلام بار ديگر برافراشته و زنده نگه داشته شود.

بار پروردگارا! به ما درس تقوا و پرهيزكاری بياموز، ما را متين، عبادتمان را از فساد و ريا و غرور به دور بدار و بگذار كه جز به خاطر تو ننشينم و برنخيزیم.

يا ستارالعيوب، ای معبود من! با حركت در راه تو و به دست گرفتن اهرم اسلام، اهرمی كه خون سيدالشهدا(ع) برايش ريخته شد، تو را به حق حسين‌بن‌على(ع) سرور و سالار شهيدان زمينه شهادت و رسيدن به كمال را برايم فراهم ساز. من جز قطره خون ناقابلم چيز ديگری كه در راه تو بدهم ندارم، اين قطره ناقابل را از من بپذير.

پدر جان! درود بر شما كه رنج‌ها و مشقت‌های زيادی متحمل شدی تا مرا پرورش دهی، گرچه من با زبان خويش نمی‌توانم حقی را كه بر گردن من داريد جبران كنم لذا از شما پوزش و حلاليت می‌طلبم، حلاليت شما والدين بعد از رضاى خدا برگه عبور من از پل صراط می‌باشد.

مادر جان! چه زحمت‌ها، دردها و سختی‌ها كه برايم كشيدی و متحمل شدی و چقدر من قدرنشناس بودم. اگر عبادات من در راه خدا قبول شده باشد حتی باز هم ارزش يك شب بی‌خوابی شما را ندارد. تو را به جان مهدی(عج) از من رضايت داشته باشيد و برای من گريه مكنید بلكه به ياد قهرمان كربلا حسين(ع) گريه كنید و اين را نيز بدانید هرچند جوان بودم ولی جوان‌تر از قاسم‌بن‌الحسن(ع) نبودم.

همسرم! بردبار و صبور باشيد و زينب‌گونه با مسائل برخورد كنيد، اگر رفتار خوشايندی را كه اسلام توصيه كرده است نسبت به تو نداشتم و يا با تو كج‌خلقی و يا برخورد تندی داشتم بر من ببخش، بدان كه دنيا و زندگی و همسر و فرزند ارزش مخصوص را داراست ولی عاشق و معشوق شدن و به لقاء خدا پيوستن ارزشی بس بالاتر و والاتر دارد لذا از من دلگير و نگران نشويد و ادامه دهنده راهم باشيد. فرزندان خود را طبق اصول اسلامی تربيت كنيد و آنگاه تحويل جامعه بدهيد.

 

انتهای خبر/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب