سرویس: سیاسی
کد خبر: 62316
|
00:51 - 1402/08/30
نسخه چاپی

در گفتگو با کارشناسان بررسی شد؛

امپراتوری دروغ جبهه استکبار منشأ جنایت علیه بشریت است

امپراتوری دروغ جبهه استکبار منشأ جنایت علیه بشریت است
در میزگردی با کارشناسان وقایع سال‌های گذشته و ترفندهایی که جبهه استکبار برای نابودی ایران و کشورهای آزاده به کار برده مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش «ایلام بیدار»، وقتی به اتفاقات افتاده در طول تاریخ برای ملت‌های مختلف نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که همیشه پای یک کشور در میان است که به منافع سایر کشورها چشم طمع دارد و می‌خواهد برای پیشرفت خودش از منابع سایر کشورها استفاده و آن‌ها را به عقب براند و از سوی دیگر هم تحمل نمی‌کند که کشوری رقیب ظاهر شود و با هر ترفندی که شده آن را کشور را نابود می‌کند.

باید توجه داشت که در مسیر تاریخ برای اینکه کشورهای استعمارگر به هدف خود برسند چه جنایت‌هایی را انجام داده یا چگونه نسل‌کشی کرده‌اند فقط برای اینکه به هدف شومشان برسند.

ایران از جمله کشورهایی است که همواره قربانی تروریسم بوده است و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون دشمن از هیچ توطئه‌ای برای جنایت علیه کشور ما دریغ نکرده و این دشمنی از اول انقلاب تاکنون ادامه دارد.

سال گذشته بود که اغتشاشات در ایران باهدف اینکه ایران ناامن‌کردن کشور  و با انواع دروغ‌پردازی‌ها آغاز شد و می‌توان گفت همه جبهه استکبار با هرآنچه که در توان داشتند به میدان آمدند تا بتوانند شاید مانع از حرکت ایران شده و این کشور را ناامن کنند؛ ولی به هدف خود نرسیدند.

در جهت تبیین شکست امپراتوری دروغ آمریکایی‌ها میزگردی با حضور اسما کرمی کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل، اعظم اعظیمی مدرس حوزه و دانشگاه، مریم شیخی کارشناس مسائل سیاسی برگزار شد.

آمریکا منشأ جنایات علیه بشریت است

اسما کرمی کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل: در سالیان گذشته، آمریکا به دلیل اقدامات مختلفی که علیه بشریت و ملت‌های مختلف انجام داده است، مورد انتقاد و اعتراض جهانی قرار گرفته است. این اقدامات شامل حملات نظامی به کشورهای مختلف، تحریم‌های غیرقانونی، کودتاها، حمایت از فتنه‌گران و... می‌شود. 

بر اساس منابع موجود، در بحث حقوق بشر، آمریکا به‌عنوان یکی از کشورهایی که به حقوق بشر پایبندی می‌کند، شناخته شده است. بااین‌حال، در سالیان گذشته، آمریکا به دلیل اقدامات مختلفی که علیه بشریت و ملت‌های مختلف انجام داده است، مورد انتقاد و اعتراض جهانی قرار گرفته است. این اقدامات شامل حملات نظامی به کشورهای مختلف، تحریم‌های غیرقانونی، کودتاها، حمایت از فتنه‌گران و... می‌شود.

هرجا سخن از جنایت و دشمنی به میدان می‌آید همواره این آمریکا حامی این جنایت‌ها است به‌عنوان‌مثال داعش را اگر در نظر بگیریم سرمنشأ آن آمریکا است و البته در این راه کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی هم دخیل هستند.

دشمن در تلاش برای تسلط بر ایران است

اعظم اعظیمی مدرس حوزه و دانشگاه: بی‌حجابی ادامه اغتشاشات و نقشه دشمن علیه حاکمیت برای تسلط بر کشور است و در این موردبحث صرفاً بحث چادر نیست؛ بلکه بحث عفت است که دشمن می‌خواهد از این طریق باهدف قراردادن کانون خانواده‌ها، ارزش‌ها و چهارچوب‌ها را از بین ببرد و دراین‌خصوص ما نگران جامعه و فرهنگ اسلامی و آینده‌ایم چرا که کسانی که اسلام و شعائر اسلامی را حفظ می‌کنند از دامن زنان نیکوکار بزرگ شده‌اند و به همین خاطر ما در مورد حجاب کوتاه نخواهیم آمد.

 فرهنگ حجاب و عفاف اجتماعی در مقابل هجمه دشمن باید نهادینه شود  تاکنون در این زمینه کم‌کاری شده است و متولیان فرهنگی باید به وظیفه خود در این زمینه عمل نمایند و وجوب فرهنگ باید در آموزش‌وپرورش، دانشگاه، حوزه علمیه و مدارس مورد اهتمام قرار بگیرد تا با تبدیل‌شدن به فرهنگ با زبان فرهنگ، روش فرهنگ، و اقدام فرهنگی بیان شود.

 

در این زمینه باید برخورد محکم قضایی صورت بگیرد و اقدامات ضابطین در این زمینه امری قانونی و مسلم است و ما از آن حمایت می‌کنیم

موضوع حجاب ساده و ابتدائی نیست؛ بلکه برای کشور بسیار ضرورت دارد به همین خاطر تقسیم کار دستگاه‌ها و ادارات دولتی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب حتماً باید اجرایی شده و همه ادارات و دستگاه‌ها در این زمینه باید اهتمام لازم را به خرج بدهند.

امروز همه ما موظفیم برای دفاع از انقلاب اسلامی و نظام عزیزمان با بالابردن سطح آگاهی‌های لازم برای دفاع از انقلاب اسلامی در عرصه جنگ نرم ظرفیت‌سازی کنیم.

جلوگیری از رشد و تکامل جمهوری اسلامی هدف اصلی دشمنان از اغتشاشات بود

 اعظم اعظیمی مدرس حوزه و دانشگاه: حوادث اخیر یک کار سازمان‌یافته به‌منظور جلوگیری از رشد و تکامل جمهوری اسلامی بود و بیش از سه ماه کشور را با یک چالش همه‌جانبه مواجه کردند که الحمدالله نظام مقدس اسلامی با تجربیات ۴۴ساله خود که نشئت‌گرفته از عدم ترس از مواجه با چالش‌ها و سختی‌هاست، توانستیم برنامه دشمن را خنثی کنیم.

دیروز خاکریز روبروی ما، دشمن ظاهری بود موقعیت او را می‌دانستیم و به او هجوم می‌بردیم؛ ولی امروز دشمن نامرئی است خاکریزهای بی‌شماری دارد و باید مثل حاج‌قاسم خسته نشد و باتدبیر او را زمین‌گیر کرد و تلاش‌های او را خنثی نمود و این کار شدنی است. 

باید مراقب فضای مجازی باشیم

مریم شیخی کارشناس مسائل سیاسی: یکی از راه‌هایی که دشمن همواره در صدد نفوذ به ایران است فضای مجازی است، فضای مجازی یک گستره بزرگ است که امروز هر چیزی را که فکر کنیم در برمی‌گیرد و نفوذ از طریق فضای مجازی بسیار آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر برای دشمن است و به همین دلیل فضای مجازی مورد تأکید دشمنان نیز هست.

امروزه هر روز شاهد پیشرفت علم و فناوری هستیم به‌نحوی‌که هر لحظه باید منتظر باشیم تا یک تکنولوژی جدید بروز کند یا اتفاق جدید بیفتد به همین دلیل فضای مجازی قابل‌پیش‌بینی نیست و همین امر نفوذ را راحت‌تر و ردگیری را سخت می‌کند.

از طرفی فضای مجازی دردسترس‌ترین گزینه برای دشمن است که به‌راحتی می‌تواند از این طریق نفوذ خود را بیشتر کند و همچنین تمام ابزاری که برای فضای مجازی استفاده می‌شود ساخته کشورهایی مانند آمریکا و کشورهای اروپایی است و به همین دلیل به‌راحتی روی آن نفوذ دارد و می‌تواند برنامه‌های خود را در این بستر پیاده‌سازی کند.

نکته‌ای که دراین‌خصوص ضروری است به نظر می‌رسد این است که از هر نرم‌افزاری که استفاده کنیم دشمن توان دریافت اطلاعات از آن نرم‌افزار برای رفتارشناسی مردم و برنامه‌ریزی‌های بعدی نیز دارد، بنابراین اینکه در زمین دشمن بازی می‌کنم امری کاملاً واقعی است و به همین ترتیب برنامه‌ریزی  و عملیات‌های روانی برای به انحراف کشیدن جوانان و اقشار مختلف جامعه صورت می‌گیرد.

از طرفی در سال گذشته  شاهد این قضیه بودیم که دشمن چگونه از فضای مجازی در اغتشاشات استفاده می‌کرد به همین دلیل امروز در استفاده از فضای مجازی باید کاملاً مراقب باشیم.

آنچه در غزه اتفاق افتاد ادامه دشمنی استکبار با ملت‌های آزادی‌خواه است

اسما کرمی کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل: آنچه در غزه اتفاق افتاد ادامه دشمنی استکبار با ملت‌های آزادی‌خواه است که از اغتشاشات سال گذشته نمونه آن بود و امروز در غزه است؛ ولی فردا ممکن است در کشوری دیگر باشد.

 غزه در روش مبارزاتی کنونی خود نقشی اصلی و مهم در مبارزه فلسطینیان به‌طورکلی ایفا می‌کند و قدرت نظامی آن چالشی جدی برای اشغالگران رژیم صهیونیستی ی به شمار می‌رود.

عملکرد مبارزاتی مسلحانه غزه مهم‌ترین شکل مبارزه فلسطینی در شرایط کنونی بوده و به دلیل وضعیت حاکم بر کرانه باختری بیشترین تأثیر را بر مسئله فلسطین دارد.

مردم غزه هزینه زیادی برای ادامه این نحوه مبارزه پرداخت می‌کنند. این هزینه‌ها در ابعادی چون کشته‌ها و مجروحان فراوان در عملیات جنگی رژیم صهیونیستی، وخامت اوضاع اقتصادی و انسانی که پس از هر جنگ یا درگیری افزایش می‌یابد و همچنین خسارت‌های وارده به منازل، تأسیسات عمومی و زیر ساخت‌ها به مردم غزه تحمیل می‌شود. در چنین شرایطی توازن قدرت به نفع رژیم صهیونیستی  و ماشین جنگی آن که دارای قدرت تخریبی بالایی برخوردار است تغییر نموده و حماس و گروه‌های دیگر قدرت نظامی بازدارنده برای مقابله با آن را در اختیار ندارند.

غزه پیروز میدان جنگ با رژیم صهیونیستی است

رژیم صهیونیستی  در بد باتلاقی گیرکرده و هرچه دست‌وپا بزند بیشتر فرومی‌رود. اگر رژیم صهیونیستی  بخواهد حماس را نابود کند، حتی اگر جبهه جدیدی هم باز نشود، جنگ حداقل یک سال طول خواهد کشید.

اینکه مقام معظم رهبری، بشارت می‌دهند ما به قله ظهور نزدیک شده‌ایم و مؤمنان به جبهه حق باید استقامت کنند باید در برابر حوادث و شدائد و رنج‌ها صبور باشیم؛ چون قله ظهور به‌آسانی به دست نخواهد آمد. با مجاهدت و مبارزه به دست می‌آید. از شهید سلیمانی پرسیدند آیا مسئله فلسطین با مذاکره حل خواهد شد؟ ایشان گفت: هرگز این اتفاق نخواهد افتاد فقط با مبارزه است که دشمن عقب‌نشینی خواهد کرد. 

آیات قرآن هم در سوره اسرا و روم بر همین مبنا استوار است. ما باید از قرآن الهام بگیریم. اینکه رهبر معظم آیت‌الله خامنه‌ای می‌فرمایند و بشارت می‌دهند: پیروزی جبهه مؤمنان در سرزمین فلسطین است، متأثر از فرامین قرآنی است.

ان‌شاءالله  بشارتی باشد برای مجاهدان مسلمان و التیامی باشد بر رنج و آلام مستضعفان و استغاثه کودکان مظلوم و شهید فلسطین.

امپراتوری دروغ آمریکا و کشورهای استکباری امروز دیگر هیچ طرفداری ندارد؛ زیرا دست آن‌ها برای عموم مردم رو شده است و همه ذات واقعی آن‌ها را می‌شناسند؛ ولی نباید از این نکته غافل شویم که دشمنی‌ها همچنان ادامه دارد و به این راحتی‌ها پایان نخواهد پذیرفت به همین دلیل همواره باید مراقب باشیم.

 

انتهای خبر/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب