سرویس: استان ایلام
کد خبر: 62301
|
00:10 - 1402/09/01
نسخه چاپی

وصیت‌نامه شهید سیدحسین منصوری‌طزنجی؛

خوشحالم که سعادتِ شهادت در راه حق نصیبم می‌شود

خوشحالم که سعادتِ شهادت در راه حق نصیبم می‌شود
شهید منصوری در بخشی از وصیت‌نامه خود نوشته است: من بسيار خوشحالم، چون می‌دانم در راه حق کشته می‌شوم و خدا را شكر می‌كنم كه اين سعادت بزرگ نصيبم شده است.

به گزارش «ایلام بیدار»، شهید «سیدحسین منصوری‌طزنجی» فرزند «عبدالرضا»، 30 تیر‌ماه 1344 در شهر مهریزِ استان یزد دیده به جهان گشود. این شهید والامقام 4 بهمن‌ماه 1363 در منطقه عملیاتی شلمچه به فیض شهادت نائل آمد. بخش‌هایی از وصیت‌نامه شهید را به بهانه سالگرد شهادتش می‌خوانیم.

خوشحالم که سعادتِ شهادت در راه حق نصیبم می‌شود

قال رسول‌الله: «فَوْقَ كُلِّ ذِي بِرٍّ بَرٌّ حَتَّى يُقْتَلَ اَلرَّجُلُ فِي سَبِيلِ اَللَّهِ فَإِذَا قُتِلَ فِي سَبِيلِ اَللَّهِ فَلَيْسَ فَوْقَهُ بِرٌّ»

رسول خدا (ص) فرمود: بالاى نيكى هر نيكوكارى نيكى است تا آنكه انسان در راه خدا كشته شود، و چون در راه خدا كشته شد ديگر بالاى آن نيكى (و عملى بهتر) نيست.

انسان هنگامی كه از عالم دنيا می‌رود و اين دارفانی را وداع می‌گويد، نيست و نابود نمی‌شود بلكه عالمی پس از اين عالم وجود دارد كه به خوبی برای ما واضح نيست و نمی‌توانيم بفهميم كه چه بر انسان می‌گذرد، ولی درباره آن دنیا تا حدودی پیامبران و امامان(ع) برای ما توضیح داده‌اند.

آخرت نسبت به این دنیا مانند آن وقتی است که انسان در رحِم مادر قرار دارد، هیچ از این دنیا نمی‌داند، هرچه بگویی: «وقتی به دنیا بروی باغی است بزرگ و انسان‌های زیادی در دنیا زندگی می‌کنند.» او هیچ نمی‌فهمد و نمی‌داند که چه خبر است، پس بنابراین ما هم نمی‌توانیم جهان آخرت را درک کنیم. درمورد روز قیامت، پیامبران(ص) و امام و معصومین(ع) برای ما گفته‌اند و در قرآن هم ذکر شده است. ما باید عاقبت از این دنیا برویم چه خوب است که این رفتنمان برای خدا باشد.

الان که امام امت، نائب امام زمان(عج) واجب کفایی کرده‌اند که به جبهه برویم، من هم به ندای او لبیک گفته، به سوی جبهه رفته‌ام و این توفیق بسیار بزرگ نصیب من شده که با صدامیان کافر بجنگم.

خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «گمان نبريد آنهایی كه در راه خدا كشته شده‌اند، مُرده‌اند بلكه زنده‌اند و در نزد خدا روزی می‌خورند.»

من بسيار خوشحالم، چون می‌دانم در راه حق کشته می‌شوم و خدا را شكر می‌كنم كه اين سعادت بزرگ نصيبم شده است.

پدر گرامی! خودتان می‌دانيد مجاهدی كه در راه خدا كشته می‌شود اجر و ثواب زيادی برای او و بازماندگانش دارد. از شما معذرت‌خواهی می‌كنم كه نتوانستم فرزندی لايقِ پدریِ شما باشم.

 

انتهای خبر/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب