سرویس: استان ایلام
کد خبر: 62238
|
14:01 - 1402/08/26
نسخه چاپی

امام جمعه ایلام:

هدف دشمن ایجاد الگوهای دروغین برای جوانان است

هدف دشمن ایجاد الگوهای دروغین برای جوانان است
امام جمعه ایلام گفت: دشمن در تلاش برای ایجاد الگوهای دروغین برای جوانان و نوجوانان است بنابراین همه باید مراقب باشیم.

به گزارش ایلام بیدار،حجت‌الاسلام‌والمسلمین اله‌نور کریمی‌تبار در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س)، اظهار کرد: آن حضرت تربیت شده خانه وحی، بهترین الگوی برای دختران، همسران، مادران و زنان در جامعه اسلامی است.  

امام جمعه ایلام با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد فاصله بین نسل جوان و چنین الگوهای ارزشمندی، ابراز کرد: دشمن در تلاش است به‌جای چنین شخصیت‌هایی، افرادی که ارتباط باخدا ندارند و کسانی که از تعالی انسانی و شرافت بشری به‌دور هستند را به طرق مختلف به‌عنوان الگو و اسوه جوانان معرفی کنند.  

 

 

ویبا تأکید بر اینکه باید مراقب بود و تلاش کرد که هرچه می‌توانیم خود را به سیره اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) و امامان معصوم (ع) نزدیک کنیم، گفت: با توجه نقشی که حضرت زینب (س) به‌عنوان یک الگو در کربلا داشت، روز میلاد مبارک آن حضرت را به‌عنوان روز پرستار نام‌گذاری کرده‌اند، پرستاران، فرشته‌های نجات بیماران هستند و از زحمات این قشر پرتلاش تقدیر و تشکر می‌کنیم.   

کریمی‌تبار با اشاره به اینکه دشمن به دنبال این است که بخشی از سرمایه‌های ارزشمند انسانی کشور را به سمت‌وسوی خود جذب کند، افزود: دشمن نخبه‌های علمی، پزشکان متخصص و فوق‌تخصص و جامعه پرستاری را هدف قرار داده و لازم است که مسئولان تصمیم‌ساز کشور تلاش کنند از تحقق برنامه‌های دشمن پیشگیری کنند. 

 وی تصریح کرد: مسئولان بایستی با ایجاد انگیزه برای این اقشار اثرگذار، از خروج این سرمایه از کشور جلوگیری کنند، طبیعتاً این افراد، دلبستگی به آب‌وخاک کشور دارند و مایل نیستند که درد غربت و زندگی در بین اجانب را به پذیرفته و زخم‌زبان آنها و نگاه‌های تحقیرآمیز آنها را تحمل کنند.  

امام‌جمعه ایلام یادآور شد: عواملی که موجب می‌شود این افراد خانه و کاشانه خود را ترک کنند، بایستی برطرف شود، مشکلات آنان مورد رسیدگی قرار گیرد تا طعمه صیادانی نشوند که می‌خواهند به جمهوری اسلامی ضربه بزنند.

 کریمی‌تبار بیان کرد: برای یک نخبه میلیاردها ریال هزینه می‌شود، و وقتی می‌خواهد به ثمر بنشیند و مردم از ثمرات و جمهوری اسلامی از برکات آن برخوردار باشد چرا باید این فرصت را به دیگران داد تا این میوه را در سبد خود قرار دهند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایت‌های استکبار جهانی، آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی در غزه به‌عنوان حوادث تلخ تاریخ بشریت در جهان معاصر، گفت: امروز مردان، زنان، کودکان و مسلمان مقتدر مظلوم غزه بی‌رحمانه مورد سخت‌ترین جنایت‌های طول تاریخ بشریت قرار گرفته‌اند.  

خطیب نمازجمعه ایلام با تحسین استقامت کم‌نظیر مردم غزه به‌عنوان جلوه ایمان، صبر و مقاومت الهی، تصریح کرد: در تاریخ پرغصه غزه و ۱۶ سال محاصره شدید این مردم آن‌چنان بر این مردم گذشته است که حاضرند چنین مظلومانه نسل‌کشی شوند؛ اما مقاومت کنند و از حداقل حقوق در سرزمین خود برخوردار باشند.

 امام‌جمعه ایلام اظهار کرد: روی دیگر این جنایت‌ها، بیداد و جنایت جنگی رژیم صهیونیستی و استکبار جهان و حامیان آنها است، نسل‌کشی که در تاریخ بی‌سابقه است، کشتار با سلاح‌هایی که خود این جنایت‌کاران استفاده از آن را در جنگ ممنوع کرده‌اند، این جنایت‌ها نباید از حافظه ملت‌ها و تاریخ فراموش شود.

 کریمی‌تبار گفت: حضور سربازان جنایت‌کاران در بیمارستان شفا و کشتن بیمارانی که بر روی تخت‌های بیمارستان‌ها قرار دارند، ماهیت واقعی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی در نسل‌کشی، تبعیض و رفتار دو گانه را آشکار می‌کند، نمایش دموکراسی، حقوق بشر و حقوق حیوانات، بازی فریبنده‌ای برای افکار عمومی جهان است. 

کریمی‌تبار با قدردانی از پیگیری‌های استاندار ایلام در جانمایی پارک پلی‌پروپیلن در منطقه آزاد مهران، گفت: این مکان نمایی زمان زیادی از استان گرفت، مدیرانی که به‌جای کمک‌کردنمان این جانمایی شدند باید در روز قیامت، جوابگو باشند، اگر آن زمانی که بنا شد چنین کلنگی به زمین زده شود، این اقدام انجام می‌گرفت الان جوانان ما در این طرح مشغول بودند.

 

انتهای خبر/ر

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب