سرویس: استان ایلامکد خبر: 56892|11:45 - 1401/09/09
نسخه چاپی

۳۵۰فضای آموزشی با مشارکت خیرین در ایلام بنا شده است

۳۵۰فضای آموزشی با مشارکت خیرین در ایلام بنا شده است
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: ۳۵۰ فضای آموزشی از بدو تاسیس مجمع خیرین مدرسه ساز با یک هزار و ۶۰۰ کلاس درس در این استان احداث شده است.

به گزارش ایلام بیدار ، جلال حمره روز چهارشنبه در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان ایلام همزمان با سراسر کشور، اظهار داشت: مجمع خیرین مدرسه ساز استان از سال ۷۸ تشکیل شده و در این مدت نسبت به کل مدارس موجود ۳۰ درصد مشارکت ساخت داشته اند.

وی گفت: امسال ۳۹۰ مدرسه استان با یک هزار و ۱۲۸ کلاس درس استانداردسازی و به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مجهز شده اند.

حمره با بیان اینکه مردم استان فرهنگ مشارکت بالایی در راستای ساخت مدارس دارند یادآور شد: در ایام کرونا در پویش های مردمی آجر به آجر وزارت و سازمان نوسازی مدارس کشور ، استان ایلام همیشه بین ادارات اول تا سوم در کشور بوده که نشان از مشارکت پذیری و توجه مردم به آموزش و پرورش است.

مدیر کل نوسازی ومدارس ایلام با اشاره نقش بی بدیل بانوان در ارتقای سطح مشارکت های مردمی در مدرسه سازی گفت: با توجه به فعالیت شورای بانوان در مرکز استان ،در سطح شهرستان ها نیز شورای مشابهی تشکیل شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام با قدردانی از تمامی خیرین نیک اندیش مدرسه ساز استان یادآور شد: خیرین مدرسه ساز با اهتمام و همدلی همواره در ساخت مدارس از هیچ تلاشی دریغ نکردند.
وی ادامه داد: مجمع خیرین ایلام در راستای ساخت فضای های آموزشی به ویژه در مناطق کم برخوردار اهتمام ویژه دارد.

وی بیان داشت: در ایلام بخشی مهمی از ساخت و ساز دو دهه انجام و در این راستا تاکنون ۳۵٠ فضای اموزشی با مشارکت خیرین مدرسه ساز احداث شده که از این تعدا ۴۴ فضای اموزشی توسط بنیاد برکت ساخت شده است.
مدیرکل نوسازی مدارس ایلام افزود: تا پایان سال جاری ۳۷ پروژه با ۱۴٠ کلاس درس با مشارکت خیرین مدرسه سازی تکمیل و تحویل اموزش و پرورش استان می شود.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۴۳ پروژه مدرسه سازی در دست اجرا می باشد که از این تعداد ۳٠ طرح با ۱۳٠ کلاس درس با مبلغ ۵۶ میلیارد تومان با مشارکت خیرین ساخته می شود

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها