سرویس: استان ایلامکد خبر: 56886|13:04 - 1401/09/08
نسخه چاپی

بیانیه عشایر استان ایلام به مناسبت همایش تکریم شبانان گله داران و دامداران عشایر

بیانیه عشایر استان ایلام به مناسبت همایش تکریم شبانان گله داران و دامداران عشایر
بیانیه عشایر استان ایلام به مناسبت همایش تکریم شبانان گله داران و دامداران عشایر منتشر شد.

به گزارش ایلام بیدار ، یانیه عشایر استان ایلام به مناسبت همایش تکریم شبانان گله داران و دامداران عشایرمنتشر شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است

 

عشایر گنجینه ای از تاریخ فرهنگ و آیین های شیرین و دیرین استان ایلام است که هنوز غیور مردان آن ایل، اسب، غیرت و برنو نه تنها در رویاشان که در زندگیشان نیز زنده و پابرجاست از اینرو عشایر با زنده نگاه داشتن ارزش‌های والای انسانی که قدمتی به طول تمام تاریخ دارد، مرجع و مخزن با ارزشی است که هرگاه ملتی نیاز به ترمیم و بازیابی این ارزش‌ها دارد به آن رجعت می نماید.

 

هویت عشایری به گونه‌ای است که علی‌رغم تفاوت‌های قومی و قبیله‌ای، از یک سو به هویت ملی خود، ایران عزیز وفادار مانده و از طرفی دیگر به ریسمان الهی که همان قرآن، کتاب و کلام الهی و عترت و خاندان پیامبر اسلام (ص) چنگ زده و عامل وحدت و یکپارچگی خود می‌دانند.

 

 تاریخ گواهی می دهد که هرگاه به هویت دینی و ملی ما تعرضی صورت پذیرفته است، عشایر ایران صرف نظر از هر قوم و نژادی که باشند برای دفاع، از همه چیز خود می‌گذرند و دشمن را به زانو در می آورند. شاید کشورها و دول غربی استعمارگر تجربیات متعددی را در این مورد داشته باشند.خصوص انگلیس خبیث...

 

 با توجه به اتفاقات اخیر که نیت شوم دشمنان این ملت روشن، و نقشه‌ها و پیاده‌نظام ایشان برای ملت شریف ایران هویدا گشته است، که دشمنان این مردم که هویت ملی و دینی آنان را هدف قرار دادند هشدار می‌دهیم، خیال شوم خود را که همان تجزیه ایران عزیز و ضربه به یکپارچگی آن است را با خود به گور خواهند برد و شاعر این استان که تنها در دوران دفاع مقدس بیش از ۳۵۰ شهید و بهترین جوانان خود را تحت پرچم رهبری امام خمینی (ره) تقدیم این انقلاب نموده است، امروز نیز تحت فرمان و ولایت امام خامنه‌ای رهبر مسلمین جهان، اسب ها را زین نموده و برنوها را از سیاه چادر بیرون کشیده و آنگاه راه نجات جز دریا ها نخواهید یافت.

 

وسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 

 

انتهای پیام/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها