سرویس: استان ایلامکد خبر: 56885|13:00 - 1401/09/08
نسخه چاپی

استاندار ایلام در همایش شبانان و گله داران عشایر در منطقه بانروشان:

دستاوردهای نظام در طول چهار دهه پس از انقلاب باید اطلاع رسانی شود/ ۲۲ میلیارد تومان برای بهسازی راههای عشایر هزینه شد

دستاوردهای نظام در طول چهار دهه پس از انقلاب باید اطلاع رسانی شود/ ۲۲ میلیارد تومان برای بهسازی راههای عشایر هزینه شد
استاندار ایلام در همایش شبانان و گله داران عشایر در منطقه بانروشان گفت: دستاوردهای نظام در طول چهار دهه پس از انقلاب باید اطلاع رسانی شود همچنین ۲۲ میلیارد تومان برای بهسازی راههای عشایر هزینه شد

به گزارش ایلام بیدار ، کتر حسن بهرام نیا روز سه شنبه ۸ آذرماه در همایش شبانان و گله داران عشایر استان در منطقه بانروشان، افزود: این منطقه یادآور نام و خاطره شهدا عزیزی هستند که در این مکان مقدس حضور یافتند.

 

🔹وی در ادامه گفت: همه شهدا با یک شعار تحت عنوان دفاع از کشور هم قسم شدند و ساماندهی شدند و در جنگ حق علیه باطل دعوت حق را لبیک گفتند و به شهادت رسیدند.

 

🔹استاندار ایلام با قدردانی از بانیان همایش بزرگ شبانان و گله داران عشایر،گفت: از فرمایشات عزیزانی که در این مراسم سخنرانی کردند بهره گرفتیم.

 

🔹وی به اشاره سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص عشایر، گفت: رهبر معظم فرمودند«عشایر در همه جای کشور از لحاظ سخاوت، فداکاری و شهامت بهترین مردم هستند».

 

🔹استاندار ایلام ادامه داد: امام ( ره ) در خصوص عشایر نیز فرمودند« با کمک همه اقشار و عشایر این پیروزی نظام مقدس در جنگ تا به امروز حاصل شد و عشایر پشتوانه استقلال کشور بودند»

 

🔹دکتر بهرام نیا اضافه کرد:  دستاوردهای نظام در طول چهار دهه در حوزه های فناوری، علوم پزشکی،ناتو، نانو تکنولوژی و نظامی .... باید اطلاع رسانی شود.

 

🔹وی با اشاره به اینکه یک صدم جمعیت استان ایلام مربوط به عشایر است، گفت:  این عشایر  یک میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام دارند و  و تولید آنان ۹۵ هزار تن به ارزش سه هزار میلیارد تومان است.

 

🔹استاندار ایلام اضافه کرد: امسال ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به عشایر پرداخت  و ۲۲ میلیارد تومان برای بهسازی راههای عشایر هزینه شد.

 

🔹وی بیان داشت: ۶ هزار تن نهادی دامی از اول سال بین عشایر توزیع شد و بخشی از صنایع دستی استان مربوط به این قشر مولد است .

به گفته دکتر بهرام نیا استاندار ایلام  ۵ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه صنایع دستی و عشایر پرداخت شد.

 

انتهای پیام/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها