سرویس: استان ایلامکد خبر: 56611|02:52 - 1401/08/14
نسخه چاپی

تولید نیازمند حمایت است؛

راه اندازی کشتارگاه صنعتی ایوان نیازمند حمایت مسئولان

راه اندازی کشتارگاه صنعتی ایوان نیازمند حمایت مسئولان
کشتارگاه صنعتی ایوان از جمله طرح‌های نیمه کاره است که کلنگ اجرایی آن در سال ۹۶ به زمین زده شد که این طرح هم اکنون با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند حمایت مالی است.

به گزارش ایلام بیدار ،یکاری و مشکل اشتغال یکی از مهمترین موضوعاتی که در طول چندین سال اخیر برای خانواده ها و جوانان ایرانی به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی به وجود آمده و مشکلات و دغدغه هایی را برای مردم به ویژه جوانان به وجود آورده است.

انسان همواره برای امرا معاش بر طرف کردن نیازهای جسمانی ، مادی و معنوی  خویش نیازمند شغل وکار بوده است برهمین اساس حرفه ای را متناسب با توان خویش برمی گزیده وشروع به فعالیت کرده است.

از موضوعات مطرح و به روز در جامعه ی امروز، موضوع اشتغال جوانان می باشد مساله ای که تبدیل به  دغدغه ی اصلی هر جوانی شده است، به خصوص برای قشر تحصیل کرده.

اما هدف از ارائه این مقدمه پرداختن به  موضوعی است که چند سالی است در انتظار بهره برداری از سوی مردم شهرستان ایوان است .

کارخانه دام طیور شهرستان ایوا کارخانه ای که با بهره برداری از ان می توان زمینه اشتغال چندین نفر را فراه نمود اما همچنان در گیرودار بروکراسی اداری جهت تکمیل شدن است.

راه اندازی کشتارگاه نیازمند حمایت است

“علی‌اشرف اسماعیلی” ،  مدیرعامل کشتارگاه صنعتی دام ایوان گفت: کشتارگاه دام ایوان با ۲ خط گاوی و گوسفندی با ظرفیت بیش از دو هزار تن در سال، در زمینی به مساحت ۶هزار و ۸۰۰ متر با زیربنای هزار و ۱۱۸ متر مربع سال ۹۶ کلنگ‌زنی شد.

علی‌اشرف اسماعیلی افزود: تاکنون ۲۰ میلیارد ریال برای ساخت این مکان تولیدی هزینه شده که از این میزان ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات جذب شده است.

با راه اندازی کشتارگاه زمینه اشتغال  149 نفر فراهم می شود

مدیرعامل کشتارگاه صنعتی دام ایوان با بیان اینکه برای بهره‌برداری این کشتارگاه یک و نیم میلیارد دیگر نیاز است عنوان کرد: با افتتاح این مکان زمینه اشتغال مستقیم برای ۱۹ نفر و غیرمستقیم ۱۳۰ نفر ایجاد خواهد شد.

وی یادآور شد: این مکان سالن‌های قرنطینه، انتظار، کشتار، اتاق‌های کنترل، ناظر شرعی، بسته‌بندی و مسئول شیفت، پیش‌سردکن، سردخانه، آزمایشگاه و تصفیه‌خانه است.

اسماعیلی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با راه‌اندازی کشتاگاه در هر ساعت ۶۰ راس دام سبک و۲۰ راس دام سنگین ذبح شود که در صورت نیاز این تعداد ذبح قابل افزایش است.

 

انتهای پیام/الف

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها