سرویس: خواندنی هاکد خبر: 56153|12:04 - 1401/07/11
نسخه چاپی

امضاء کننده بیانیه ضدامنیتی چگونه برای نیروی‌های امنیتی سریال ساخت؟

امضاء کننده بیانیه ضدامنیتی چگونه برای نیروی‌های امنیتی سریال ساخت؟
آقای کارگردان بیانیه‌ای ضد امنیتی را با محتوای اصرار به خلع سلاح نیروی انتظامی در هشتم خرداد امضا می‌کند و در مردادماه کارگردانی سریالی را درباره یک گروهک تروریستی خرابکار برعهده می‌گیرد!

به گزارش ایلام بیدار ، در گزارشی که پیش از این مشرق (اینجا) منتشر شد به تفصیل توضیح داده شد بیانیه اول تفنگت را زمین بگذار(1)  با هدایتمصطفی‌آل احمد،محمد رسول‌افوجعفرپناهیتهیه و گردآوری شد، بیانیه‌ای که با پیش‌بینی و طراحی گسترش اغتشاشات در کشور هشتم خردادماه به نگارش درآمد.

بسیاری از امضاء کنندگان که از مقاصد امنیتی پدیدآوردگان و امضاء کنندگان مطلع شدند، طی روزهای آتی پس از انتشار به صورت رسمی و غیررسمی امضای خود را پس گرفتند.

 

امضاء کننده بیانیه امنیتی چگونه برای نیروی‌های امنیتی سریال ساخت؟

 

یکی از امضاکنندگان این بیانیه که تا زمان انتشار این گزارش امضای خود را به صورت پس نگرفته اصغر نعیمی است.

فیلمسازی که  با نگارش و ساختن آثار کپی شده و شبه‌فیلمفارسی فعالیت آغاز کرد. او در مقام فیلمنامه‌نویسفیلم زندگی خصوصیرا با کپی از فیلمجذابیت مرگبار(ادرین لین)، فیلمنامهمستانهرا باکپی ازفیلم ماتیک(لامونت جانسون) فیلمنامهآس و پاسرا با کپی ازفیلم پریزاد(سیامک یاسمی) به نگارش درآورده است. او در مقام نویسندگی و کارگردانی فیلم هایلایت را ساخته که کپی ایرانیزه شده قلب‌های تصادفی سیدنی پولاک است.

 

امضاء کننده بیانیه امنیتی چگونه برای نیروی‌های امنیتی سریال ساخت؟

 

بررسی چند سطری کارنامه نعمیی نشان می‌دهد او جایگاه معتبری در حوزه فیلمنامه‌نویسی و فیلمسازی ندارد و در سریال یاور (سعید سلطانی) به عنوان کارگردان دوم فعالیت می‌کرد. اما این فیلمساز با همین اندک اعتبار در حالیکه در سینما یک کارگردان شکست خورده محسوب می‌شود و اغلب فعالیت‌هایش متمرکز در صدا و سیماست از امضاء  کنندگان بیانیه ضد امنیتیتفنگت را زمین بگذاربه شمار می‌آید.

 

امضاء کننده بیانیه امنیتی چگونه برای نیروی‌های امنیتی سریال ساخت؟

با آغاز اغتشاشات در تهران و سایر شهرهای ایران خبر پخش سریالی تحت عنوان «عملیات رعد» به کارگردانی اصغر نعیمی و تهیه‌کنندگی علی یاور از شبکه یک منتشر شد.

 

امضاء کننده بیانیه امنیتی چگونه برای نیروی‌های امنیتی سریال ساخت؟

 

در  بخشی از خبر منتشر شده آمده است: سریال «عملیات رعد» که از اوایل مردادماه درسکوت خبریو بامشارکت موسسه فرهنگی هنری ناجی هنرو سازمان صداوسیما کلید زده شده و همزمان با هفته فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اواسط مهرماه از شبکه یک سیما آماده پخش می شود. تصویربرداری این مجموعه در تهران ادامه دارد و به صورت همزمان تدوین و صدا گذاری توسط عوامل تولید در حال انجام است.

در بخش دیگری از این خبر می‌خوانیم: «عملیات رعد» با موضوع روایت پرونده های مهیج عملیاتیگان ویژه فراجااست که در ۱۰ قسمت از شبکه یک سیما پخش خواهد شد و در خلاصه داستان آن آمده است:یک گروهک تروریستی قصد تخریب و ایجاد ناامنی در ایران را دارد که یک تیم ویژه از نوپو برای مقابله با آن وارد عمل می شود.

فیلمسازی که عقبه هنری قابل اعتنایی ندارد و  بیانیه‌ای ضد امنیتی به نگارش درآمده توسط دو محکوم و یک متهم امنیتی را با محتوایاصرار به خلع سلاح نیروی انتظامی به نگارش درآمدهامضای خود را در زیرمتن بیانیه‌ مذکور درج می‌کند و همزمان می‌تواند کارگردان سریالی ده قسمتی درباره یک تیم‌ ویژه نوپو باشد که هدف نمایشی و دراماتیک سریال مبارزه با گروهک‌های تروریستی است.

اگر فردی قرار باشد با نیروهای نظامی و انتظامی همکاری کند قبل از آن توسط ساختارهای نظارتی آن مورد مصاحبه قرار گرفته و دست کم درباره او تحقیقاتی می‌شود. چطور فردی در این ساختار به عنوان کارگردان سریال ویژه این نهاد انتخاب می‌شود که متن بیانیه ضد امنیتی مذکور را امضاء کرده است، اما در سکوت خبری محتوایی تبلیغاتی به سفارش موسسه سینمایی فرهنگی هنری ناجی هنر را  کارگردانی می‌کند.

امضاء کننده بیانیه امنیتی چگونه برای نیروی‌های امنیتی سریال ساخت؟
استوری امروز دوپهلوی امروز کارگردان سریال عملیات رعد 

مدیریت فرهنگی کشور چنان دچار اعوجاجات عجیب و غریبی است که امضای کننده بیانیه‌ای با محتوای خلع سلاح نیروی انتظامی در شرایطی که این سازمان مشغول کنترل‌ آشوب‌های سراسری در کشور کارگردانی این سریال را برعهده گیرد.

اگر کارگردان این سریال به صورت رسمی و رسانه‌ای امضای خود را از بیانیه مذکور پس نگیرد، خلع از مقام کارگردانی و عدم پرداخت حقوق و دستمزد کارگردان کمترین کاری است که سازمان ناجی هنر و سازمان صدا و سیما  باید در قبال  امضاء کننده بیانیه مذکور انجام دهد تا بهشت وسط‌بازان در فضای فرهنگی در معرض تهدید جدی قرار گیرد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب