سرویس: استان ایلامکد خبر: 56136|09:20 - 1401/07/10
نسخه چاپی

استاندار ایلام خبر داد؛

هدف گذاری ایجاد بیش از ۱۳ هزار شغل تا پایان سال در استان ایلام

هدف گذاری ایجاد بیش از ۱۳ هزار شغل تا پایان سال در استان ایلام
استاندار ایلام از هدف گذاری ایجاد بیش از ۱۳ هزار شغل تا پایان سال ۱۴۰۱ در استان ایلام خبر داد.

به گزارش ایلام بیدار ، حسن بهرام نیا در نشست شورای اشتغال استان افزود: در حوزه اشتغال تاکنون ۱۴ درصد بیش از تعهد خود عمل کرده‌ایم و با باتوجه اینکه تعهد اولیه اشتغال استان ۶ هزار بوده است تاکنون طبق سامانه رصد بیش از ۷ هزار شغل ایجاد شده است.

وی گفت: بیش از ۷ هزار شغل در استان ایجاد شده و این رقم تا پایان سال به ۱۳ هزار می‌رسد که این در حالی است که تعهد اولیه اشتغال استان ۶ هزار است.

وی افزود: از مجموع ۸۷۴ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ تاکنون ۶۰۰ میلیارد تومان یعنی حدود ۸۰ درصد تسهیلات جذب شده است و با توجه به تمدید مهلت زمان جذب تا دیماه، کل این تسهیلات جذب خواهد شد.

استاندار ایلام با اشاره به میزان تسهیلات تبصره ۱۶ استان، گفت: بیش از یک هزار میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۶ برای استان ایلام است.

وی تصریح کرد: برای روانکاری، تسهیل، تسریع و وحدت رویه در پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال، بانک‌ها از جزیره‌ای عمل کردن اجتناب کنند و معیار فعالیت آنان دستورالعمل‌های بانک مرکزی باشد.

بهرام نیا با قدردانی از همه بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان به دلیل تحقق تعهدات در حوزه اشتغال استان، گفت: برای پایش میدانی و استمرار راستی آزمایی حوزه اشتغال استان کمیته‌ای تشکیل می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان ایلام اضافه کرد: مدیران باید توان دفاع از عملکرد خود در حوزه مسولیت اجرایی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به برگزاری کنگره بزرگ اربعین با قدردانی از تمامی اعضای ستاد اربعین، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران و … افزود: مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری این کنگره بزرگ فرموندند، کنگره بزرگ اربعین امسال معظم‌ترین و باشکوه‌ترین اربعین در طول تاریخ بود.

استاندار ایلام این نشست از فرماندار مهران به دلیل رتبه برتر اشتغال استان و تلاش شبانه روزی در اربعین قدردانی کرد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب