سرویس: استان ایلامکد خبر: 55640|17:58 - 1401/05/18
نسخه چاپی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام:

نگاه ما به مسیر اربعین کوتاه مدت نباشد

نگاه ما به مسیر اربعین کوتاه مدت نباشد
امام جمعه ایلام گفت : نگاه ما به مسیر اربعین نباید نگاهی کوتاه مدت باشد چرا که اینجا شاهراه حکومت جهانی حضرت حجت الله خواهد بود و ارتباطات جهانی این منطقه بسیار بیشتر خواهد شد

به گزارش ایلام بیدار ، حجت‌الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار در جلسه ستاد اربعین با حضور وزیر کشور و اعضای ستاد اربعین کشور، استاندار ایلام، فلاحی نماینده ایلام و جمعی از مسئولان گفت: خدمت رسانی به زائران نعمتی است که باید از لحظه به لحظه آن استفاده برد چرا که طبق کلام معصوم زائران امام حسین دارای مقام شفاعت در آخرت هستند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار گفت : اگر چنانچه متناسب با این گرمای هوا مدیریت نکنیم، گرما یک تهدید جدی است که بر فرض کندی اینترنت در طرف عراقی و وقفه‌ای چندساعته در ورود و خروج زوار به معضل بر خواهیم خورد.

وی افزود : پیشنهاد اصلی برای حل این معضل این است که جمعیت داخل مهران کنترل شده باشد و برای انجام این مهم باید اردوگاه‌های شهرستانی افزایش و زیرساخت های شهری تقویت شود.

وی تصریح کرد : نکته دیگر زیارت بامعرفت است و امسال توقع داریم کمک کنیم زائر ایرانی به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنگره اربعین و در برخورد با دهها ملیت مختلف با معرفت به زیارت برود و برگردد.

امام جمعه ایلام گفت : توقع داریم حداقل برای اولین بار امسال کاری کنیم در همه جا  صدای اذان پخش شود و خدمات‌رسانی آنها در هنگام نماز تعطیل و برگزاری نماز جماعت در دستور کار قرار بگیرد که اگر چنین اتفاقی بیفتد برترین کار در حوزه معرفت افزایی زائر خواهد بود.

 

انتهای پیام/ک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها