سرویس: استان ایلامکد خبر: 55637|21:15 - 1401/05/17
نسخه چاپی

امام جمعه چرداول در جمع اصحاب رسانه:

خبرنگاران تسهیل کننده پیشرفت در جامعه هستند/ اصحاب رسانه از ارکان اصلی جهاد تبیین هستند

خبرنگاران تسهیل کننده پیشرفت در جامعه هستند/ اصحاب رسانه از ارکان اصلی جهاد تبیین هستند
امام جمعه چرداول در جمع اصحاب رسانه گفت: هرچه رابطه بین خبرنگاران،  مسئولین و مردم بیشتر و بهتر باشد قطعا پیشرفت را برای آن منطقه به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایلام بیدار ،به مناسبت روز خبرنگار با حضور امام جمعه چرداول ، فرمانده سپاه چرداول از خبرنگاران شهرستان تجلیل شد.
حجت الاسلام "محمد جواد قنبر بیگی"، امام جمعه چرداول  در جمع اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران امروز در جامعه نقشی تاثیر گذار دارند وباید در کنار اخبار خوب باید نقاط ضعف را به گوش مسئولین برسانیم.
وی افزود: عاشورا دو جنبه دارد که بک طرف آن سراسر نور و خوبی هاست و طرف دیگر سراسر ظلمت ، گمراهی و ترجیح دادن دنیا بر آخرت.
وی در ادامه با اشاره به نقش جهادتبیین گفت: قیام عاشورا دو مرحله دارد که مرحله اول شهادت امام حسین (ع) بود  و مرحله دوم آن بعد از شهادت بود که تبلیغات به نحوی بود که مردم  امام حسین (ع) را فردی می پنداشتند که  از دین خارج شده ولی  حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) بر علیه آن ها  روشنگری کردند.
امام جمعه چرداول خاطر نشان کرد: یزید و همدستانش اهل بیت را خارج از دین معرفی کردند ولی  امام سجاد(ع) واقعیت ها را  تبیین کردند و مردم را از گمراهی نجات دادند و این تا امروز ادامه داشته و عده ای هم چنان هم واقعیت های عاشورا را  تبیین می کنند.  

قنبر بیگی بیان داشت: تقارن عاشورا و پیام آوران عاشورا نشان دهنده جایگاه خبر نگاران دارد. 
وی با اشاره به انتظارات از خبرنگاران گفت: توجه به فرهنگ نماز ، زکات ، کمک های مومنانه مردمی و رفع فقر ، توجه به خدمات اجتماعی،  ارائه راهکار برای کاهش آسیب های اجتماعی از انتظارت از خبرنگاران است. 
امام جمعه چرداول با اشاره به اربعین گفت: اربعین به دلایل فراونی مهم است وبرای ما مهم تر است که شهرستان چرداول به عنوان یکی از مبادی اصلی ورودی استان ایلام زیر ساخت های آن مورد توجه قرار نگرفته است.
وی در ادامه گفت: جهانیان باید حضور مردم در اربعین را ببینند واین نشان دهنده جایگاه خبرنگاران است.
وی خاطر نشان کرد: قرار است از مسجد جامع ولی عصر (عج) سرابله برای پذیرایی زائران اربعین استفاده شود و طبقه پایین آن برای پذیرایی زائران تجهیز و امکانات در آن تعبیه خواهد شد.
امام جمعه چرداول تصریح کرد: هرچه رابطه بین خبرنگاران،  مسئولین و مردم بیشتر و بهتر باشد قطعا پیشرفت را برای شهرستان به دنبال خواهد داشت.

 

انتهای پیام/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها