سرویس: استان ایلامکد خبر: 55568|10:12 - 1401/05/05
نسخه چاپی

یادداشت؛

"بلاگر"ها در حال تقلیل حریم خصوصی

"بلاگر"ها در حال تقلیل حریم خصوصی
فرشته سنجیده نوشت: به اشتراک گذاشتن حریم خصوصی، تفریحات لاکچری و لباس‌های مارک دار در شرایط سخت اقتصادی فقط عقده دیده شدن و فخر فروشی است.

"فرشته سنجیده"،فعال رسانه ای در  یادداشتی با عنوان "بلاگرها در حال تقلیل حریم خصوصی" نوشت: اخیراً در فضای مجازی و بویژه صفحات اینستاگرامی پدیده ای به نام "بلاگر" در حال زیاد شدن است، بلاگرها در زمینه های مختلفی فعالیت دارند، اما در این نوشته کوتاه به مسئله بلاگرهای شخصی می پردازیم.

افرادی که تحت عنوان بلاگر در فضای مجازی فعالیت می کنند با جذب فالوورهای بالا سعی در نمایش فعالیتهای روزانه خود و انجام تبلیغات در ازای گرفتن پولهای هنگفت می کنند و برای اینکه فالوورهای آنها بالا رود حتی اقدامات نامتعارف و زننده ای از خود را به نمایش می گذارند آن هم برای دیده شدن و لایک و کامنت خوردن بیشتر!

این پدیده متاسفانه در همه جا در حال سربرآوردن است و کافی است به صفحات این افراد سری بزنیم و پستها و استوری های دور از هنجارهای جامعه را ببینیم.

هر استانی دارای بافت فرهنگی طایفه ای و قبیله ای است و اکثریت همه را می شناسند، به جایی رسیده که برخی ها از رفتارهای خلاف عرف و شرع و اخلاق ابایی ندارد و از نمایش آن در فضای مجازی شرم نمی کند و به راحتی حتی خصوصی ترین موضوعات خود را با دیگران به اشتراک می گذارند. 

در صفحات اینستاگرام دختران کم سن و سالی را مشاهده می کنیم که با آرایش های تند و غیرمتعارف و لباسهای نامتعارف به دنبال دیده شدن می گردند.

زنان متاهلی را مشاهده می کنیم که با پوشش زننده و دور از عرف در کنار شوهران خود نمایش دیده شدن می گذارند و مثلاً خود را امروزی می دانند! 

پسرانی را مشاهده می کنی که برای خنداندن و جذب فالوور از مرز اخلاق و ادب خارج شده اند و به راحتی خطوط قرمز اخلاقی را نادیده می گیرند.

جای تعجب اینجاست که این افراد عنوان می دارند من در صفحه شخصی خودم فعال هستم و هر فعالیتی که دوست داشته باشم انجام می دهم! 

اولاً در جایی که هزاران دنبال کننده وجود دارد دیگر خصوصی بودن یک فضا معنی ندارد، و یک نمایش عمومی برای دیده شدن است، دوماً برخی ها یا نمی دانند با خود را به ندانستن می زنند که این رفتارهای زننده آنها چه عواقبی را بویژه برای نوجوانان در پی دارد که متاسفانه بسیاری از آنها نیز به راحتی به فضای مجازی دسترسی دارند. 

این بلاگرها به راحتی حریم خصوصی خود و تفریحات لاکچری و لباس‌های برند خود را آن هم در این شرایط سخت اقتصادی در معرض دید عموم می گذارند و عنوان می دارند می خواهیم لحظات شیرینمان را با شما به اشتراک بگذاریم!!

اصولاً افرادی که به راحتی حتی خصوصی ترین موضوعات زندگی شان را به نمایش می گذارند عقده دیده شدن و فخر فروشی زندگی شان را به دیگران دارند، وقتی کسی حتی پا روی اخلاق و حیا می گذارد و از خطوط قرمز یکی پس از دیگری عبور می کند، قطعاً از لحاظ روانشناختی تشنه دیده شدن هستند و آن را هم با پز دادن زندگی خود به دیگران می خواهند به دست بیاورند.

زنانی که در این صفحات مجازی در کنار شوهرانشان لباسهای نامتعارف و زننده می پوشند و شوهرانشان نیز با افتخار موافق دیدن هزاران چشم در فضای مجازی از این وضعیت هستند، قطعاً دیده شدن برایشان از پذیرش مرزهای اخلاق و ادب مهمتر است.

پدیده بلاگرهای اینستاگرامی هر چند هنوز بسیار گسترده نشده است اما رو به افزایش است، پدیده ای که چیزی به اسم حریم خصوصی را بی معنی کرده و در واقع زندگی روزمره افراد را در دید هزاران نفر قرار می دهد.

 

انتهای پیام/ک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها