کد خبر: 55520|12:03 - 1401/04/29
نسخه چاپی

آفرین بابت منفعل‌ نشدن به آن خانم غیرتمند باحجاب

آفرین بابت منفعل‌ نشدن به آن خانم غیرتمند باحجاب
آفرین بابت منفعل‌ نشدن به آن خانم غیرتمند باحجاب. حرف زیاد دارم و البته حوصله برای شنیدن زیاد. اما مقدمتا مرور چند نکته واضح را مفید می‌بینم.

به گزارش ایلام بیدار ،یادداشت- حجت الاسلام محمد قمی:آفرین بابت منفعل‌نشدن، به آن خانم غیرتمند باحجاب. حرف زیاد دارم و البته حوصله برای شنیدن زیاد. اما  مقدمتا مرور چند نکته واضح را مفید می‌بینم.

  مسئله حجاب مسئله اول و آخر امروز جامعه ما نیست، اما مسئله بی‌اهمیتی هم نیست و ریشه آن در هویت و تاریخ و مکتب ما اظهرمن‌الشمس است. اصل لزوم پوشش نیز در فضاهای عمومی در همه مکاتب و جوامع مورد قبول است و میزان و حد آن در قانون مبتنی بر مبانی فکری و باورهای جامعه معین می‌شود؛ در کشور ما هم درباره پوشش در فضاهای اجتماعی قانونی وجود دارد و آن خانم هیاهوکننده در این فیلم، آن را زیر پا گذاشته است؛ یعنی کار آن خانم بی‌حجاب، واضحا غیرقانونی و غیرشرعی است؟

  درباره کار فرهنگی ایجابی و نحوه رفتار حاکمیت با کسی که قانون را زیر پا گذاشته، حرف بسیار است. اگر نگویند به من که اول ۳هزار میلیارد را بیاور پس‌بده و بعد درباره ورود ممنوع و حجاب و کلاه ایمنی موتورسوار و بقیه قوانین خرد صحبت کن! برخی از موارد ایده و طرح و قدری هم اقدام نه به قدر کفایت را در آینده نه‌چندان دور اینجا بررسی خواهیم کرد.

  وقاحت و پررویی و هتاکی و بی‌ادبی خانم بدحجاب و فرد همراه با همسوی او در بددهنی، و از آن بدتر در دست بردن به روسری خانم محجبه، شرم‌آور و برای غیرتمندان مسئولیت‌آور است!

  اگر اثبات شود هر کسی جرحی بر دیگری وارد کرده باید دیه آن را بپردازد؛ اما حواسمان هست اگر او دست خانم دیگر را با ناخنش خونی کرده باشد، بدتر از این رفتار و گفتار را به لحاظ اخلاقی، از همان خانم مصدوم در همین فیلم دیده‌ایم.

  اصل ورود خانم به مسئله، رفتار عقلایی و شرعی و غیرتمندانه و «تذکر‌دادن» و مصداق مسئولیت‌پذیری اجتماعی است.

  شجاعت و شخصیت خانم محجبه قابل تحسین است. انفعال برخی دوستان مذهبی‌تر تعجب‌برانگیز است!

 به‌جز ۳ یا ۴نفر، گویی عمده افراد برای تمام‌کردن غائله سعی می‌کنند تا خانم محجبه را به بیرون هدایت کنند و ماجرا جمع شود که باید از آنان تشکر کرد. حتما تا یافتن و برخورد قانونی پلیس با خانم وقیح و هتاک مسئله را از مراجع قانونی قضایی و انتظامی پیگیری جدی خواهم کرد.

  دوقطبی درست نکنیم، اما به بهانه دوقطبی نساختن همواره فردی که مقید به ضوابط اجتماعی و قانون و شرع است را به‌نفع قانون‌شکنی و رفتار غیرشرعی فردی دیگر ملامت نکنیم.

  درباره عملکرد سازمان تبلیغات اسلامی هم اوایل شهریور گزارشی سالانه عرض خواهم کرد. درباره مسئله انفعال با همدیگر حرف‌ها داریم. سر فرصتی در این‌باره محضر شریف شما خواهم نوشت.

  غدیر بی‌تفاوت به مسئولیت اجتماعی و سکولار، با واقعیت تاریخی و حقیقت آن ناسازگار است.
عید‌الله الاکبر بر همه مردم مبارک!

انتهای پیام/ ت 53

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها