سرویس: سیاسیکد خبر: 55332|13:45 - 1401/04/04
نسخه چاپی

کاظمی قمی:

مشکلات منطقه بدون حضور آمریکا و ابزارهای تروریستی قابل حل است

مشکلات منطقه بدون حضور آمریکا و ابزارهای تروریستی قابل حل است
نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با بیان اینکه آمریکا هنوز از افغانستان درس نگرفته ، گفت: مشکلات منطقه بدون حضور آمریکا و ابزارهای تروریستی قابل حل است.

به گزارش ایلام بیدار ، «حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه رئیس جمهور ایران در امور افغانستان تاکید کرد که مشکلات منطقه بدون حضور آمریکا و ابزارهای تروریستی قابل حل است.

کاظمی قمی امروز (شنبه) در رشته توییتی نوشت: «حضور و طرح‌های آمریکا در خاورمیانه و جنوب آسیا پیامدی جز ویرانی و آوارگی برای مردمان این مناطق نداشته است. به‌نظر می‌رسد که آمریکا هنوز از افغانستان درس نگرفته است.»

وی افزود: وعده‌های آمریکا به برخی کشورهای منطقه با هدف تسهیل بازگشت به این منطقه است. مشکلات، بحران‌ها و اختلاف نظرهای منطقه‌ای از طریق مشارکت خیرخواهانه و دسته جمعی بازیگران منطقه و بدون فرصت دادن به آمریکا و ابزارهای تروریستی قابل حل است.

این در حالی است که نماینده ویژه ایران در امور افغانستان در راس هیأتی وارد تاجیکستان شده و با «سراج الدین مهرالدین» وزیر امور خارجه این کشور دیدار و در خصوص موضوعات افغانستان و امنیت منطقه‌ای گفت و گو کرد.

کاظمی و مهرالدین همچنین در مورد مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم بین المللی و سایر موضوعات مورد علاقه تبادل نظر کردند.

ایران همواره اعلام کرده است که مشکلات منطقه باید توسط کشورهای عضو آن حل شده و دخالت بیگانگان تنها مسائل را پیچیده می‌کند.

انتهای پیام/ک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها