سرویس: استان ایلامکد خبر: 54948|16:31 - 1401/02/09
نسخه چاپی

امام جمعه ایلام در خطبه های نماز جمعه:

رویای صهیونیست ها برای قدس محکوم به نابودی است

رویای صهیونیست ها برای قدس محکوم به نابودی است
امام جمعه ایلام در خطبه های نماز جمعه گفت: رویای صهیونیست ها برای قدس محکوم به نابودی استو این رژیم هر روز بیشتر به نابودی نزدیک می شود.

به گزارش ایلام بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین “اله نور کریمی تبار”، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام  در خطبه های نماز جمعه  ایلام اظهار داشت: اسرائیل که روزگاری خود را یکی از قدرت های برتر جهان می دانست و در جنگ معروف ۶ روزه اعراب را شکست داده و به پای میز مذاکره کشانده بود، امروز همینه و قدرت پوشالیش با همین تدبیر داهیانه امام خمینی (ره) در هم شکسته است.

وی با بیان اینکه روز جهانی قدس، روز نمایش اتحاد و همبستگی مسلمانان و تمام آزادی خواهان عالم است، افزود: بیت المقدس به عنوان اولین قبله مسلمانان و محل معراج پیامبر اکرم(ص) مورد احترام تمام پیامبران و ادیان الهی، به عنوان نقطه محوری جهان اسلام است که اشغالگران صیونیستی ظالمانه آن را اشغال کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار یادآور شد: حضور پرشور و گسترده مردم انقلابی و ولایی ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس امروز در شرایط حساس کنونی نشانه بیعت مجدد آنها با آرمان های نظام و حمایت قاطع آنها از مقام معظم رهبری و مردم مظلوم فلسطین است.

وی ادامه داد: امام راحل در شرایطی پرچم مبارزه با اسرائیل را برافراشت که انقلاب ایران نوپا و تازه بود اما به عنوان حامی اصلی و واقعی مردم فلسطین خود را به جهانیان و جبهه استکبار شناساند و در زمان جنگ تحمیلی و راهپیمایی های روز قدس مردم بی دفاع بارها مورد حمله هواپیماهای صدامیان و حزب بعث قرار گرفتند و تعداد زیادی از آنها نیز به شهادت رسیدند.

خطیب نماز جمعه ایلام اضافه کرد: مردم لبنان و فلسطین سالیان دراز با سنگ و فلاخن به جنگ تجهیزات نظامی اسرائیل رفتند اما اکنون در سال های اخیر و با تاسی از دستاوردهای انقلاب اسلامی به قدرت ساخت سلاح های مدرن نظامی چون موشک و پهباد رسیده اند و اسرائیل را زمینگیر کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار یادآور شد: مقاومت مردم فلسطین و لبنان و نیروهای محور مقاومت باعث شد طرح نیل تا فرات اسرائیل و حامیانش به یک رویای دست ناپذیر تبدیل شود و این محور ورق را به نفع جهان اسلام تغییر داده است.

وی با بیان اینکه نابودی اسرائیل و خروج کامل آنها از منطقه و قاره آسیا خون بهای شهید قاسم سلیمانی و یارانش است، ادامه داد: آزادسازی قدس شریف نزدیک است و شکست های پی در پی اسرائیل و آمریکا در منطقه این مدعا را اثبات می کند.

وی در ادامه به هفته کارگر و معلم اشاره کرد و افزود: کارگر در مبانی اسلامی جایگاهی والا دارد و احادیث متعددی در خصوص پرداخت به موقع حقوق کارگران روایت شده و بوسه پیامبر بر دست کارگر معرف اهمیت جایگاه این قشر است، اما امروزه شاهد تنگی معیشت، عدم تضمین شغلی و تاخیر در پرداخت حقوق کارکران هستیم که باید مسوولان و قانون گذاران برای این نقیصه ها چاره اندیشی کنند.

وی ضمن ادای احترام به شهید استاد مطهری، در مورد مقام معلم نیز تاکید کرد: جایگاه رفیع معلم با توجه به رسالت خطیری که دارد با هیچ رقم مادی و هیچ شغلی قابل قیاس نیست و نباید تنگناهای معیشتی بر عملکرد معلمان به عنوان قشر آینده ساز کشور تاثیر بگذارد.

 

انتهای پیام/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها