سرویس: استان ایلامکد خبر: 54294|15:43 - 1400/11/01
نسخه چاپی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام:

روابط ایران با کشورهای منطقه خاری در چشم دشمنان است/ نگاه دنیای غرب به زنان، جاهلیت مدرن است

روابط ایران با کشورهای منطقه خاری در چشم دشمنان است/ نگاه دنیای غرب به زنان، جاهلیت مدرن است
امام جمعه ایلام با بیان اینکه دشمنان امروز در فضای مجازی عفت، پاکدامنی و کانون گرم خانواده را مورد هجمه قرار داده است، گفت: ارتباط و تعامل ایران با کشورهای منطقه و همسایه موجب می شود به راحتی تحریم ها شکسته و مشکلات اقتصادی رفع شود.

به گزارش ایلام بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین "الله نور کریمی تبار"، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، ظهر امروز(۱ بهمن) در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهر ایلام، با اشاره به میلاد مسعود حضرت فاطمه زهرا(س)، گفت: حضرت فاطمه (س) بزرگترین بانویی است که نظیری در تاریخ نداشته و نخواهد داشت، مایه فخر انسان هاست و هر انسان منصفی در برابر عظمت این بانوی بزرگ سر تعظیم و تکریم فرود می آورد.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار اظهار کرد: آن حضرت، مقام و منزلت زنان را در جایگاهی قرار داده که برای همه زنان عالم مایه مباهات است و این روز از سوی رهبر کبیر انقلاب اسلامی به عنوان روز زن و مادر نامگذاری شده است که این روز را همه خدمت همه مادران به ویژه مادران شهدا که چنین دردانه هایی را در دامان خود پرورش دادند و همه زنان کشور تبریک عرض می کنیم. 

امام جمعه افزود: در دوران جاهلیت، برای دختران و زنان جایگاهی قائل نبودند، در چنین جامعه ای خداوند متعال فاطمه زهرا(س) را به عنوان کوثر آفرینش به پیامبر اکرم(ص) هدیه داد و کرامت زن را جهان معرفی کرد، آن جاهلیت گذشته  با جاهلیت مدرنی که امروز در جامعه غرب وجود دارد  و شناختی که از زن به عنوان موجودی برای افزایش ثروت سرمایه داران مورد سوء استفاده قرار می گیرد، خیلی تفاوت ندارد. 

وی تصریح کرد: امروزه هم حرمت زنان در جهان غرب شکسته شده است هر چند ادعای آزادی زنان را سر می دهند، عظمت و کرامت مادر بودن و خانواده را مورد تهدید و آسیب قرار داده اند و اگر دنیای غرب می خواهد از این وضعیت دردناکی که دارد نجات پیدا کند راهی جز اینکه به آغوش اسلام برگردد، ندارد و آن مقام و منزلتی که به عنوان مادر، تربیت کننده انسان و معراج انسان های آزاده  و پاک و محور گرم کانون خانواده به زن داده شده است را مورد توجه قرار داده و رویکرد فرهنگ غنی اسلامی را در پیش بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام بیان کرد: دشمنان امروز در فضای مجازی عفت، پاکدامنی و کانون گرم خانواده را مورد هجمه قرار داده و ما نباید فریب تبلیغات ضد دینی و انسانی و اسلامی دنیای غرب قرار گیریم، دشمن تلاش می کند با تخریب کانون خانواده سخت ترین ضربه ها را به مسمانان وارد کند.

وی در ادامه با اشاره به سفر رئیس جمهوری محترم به کشور روسیه، افزود: در مدت کوتاهی که رئیس جمهوری در این مسئولیت حضور دارند این، سومین سفری به کشورهای خارجی انجام داده اند، سفر به تاجیکستان سفر مهمی بود که در این سفر ایران عضو دائم سازمان شانگهای شد و به زیر ساخت های اقتصادی آسیا متصل گردید، دومین سفر به ترکمنستان بود که این سفر هم از جایگاه ویژه ای برخوردار بود و یکی از دستاوردهای آن بحث ترانزیت و گاز بود که برای کشور اهمیت ویژه ای داشت. 

وی افزود: سومین سفر رئیس جمهوری محترم به کشور روسیه بوده که دیدار سه ساعته با پوتین داشته و اقامه نماز در مرکز کفر، الحاد و کمونیسم بود که بازخورد جهانی پیدا کرد، همکاری اقتصادی در توسعه میادین نفت و گاز، احداث پتروپالایشگاه و انتقال فناوری در طرح های نیروگاهی و ریلی و تعاملات بانکی از جمله دستاوردهای این سفر بوده است. 

امام جمعه ایلام گفت: هم ما و هم روسیه نیاز به این تعاملات داریم، ایران و روسیه دارای نقاط مشترکی در زمینه همکاری های اقتصادی،نظامی، امنیتی و منافع راهبردی هستند که باید با هم، در این زمینه ها همکاری داشته باشند.

حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه مقام معظم رهبری در توصیه به مسئولان چند نکته را در خصوص با ارتباط با جهان خارج مورد تاکید قرار داده اند، افزود: ارتباط با کشورهای همسایه که ما به راحتی در راستای رفع مشکلات اقتصادی کشور با آنها ارتباط برقرار کنیم، ارتباط با کشورهای مسلمان و سوم هم ارتباط با کشورهایی که همسو با نظر ما هستند از جمله این توصیه ها بوده است.

وی بیان کرد: روسیه هم جزو کشورهای همسایه است و هم ۲۵ میلیون مسلمان دارد که بخش عمده ای از جمعیت این کشور را شکل داده و خیلی از آنها دلداده و عاشق انقلاب اسلامی هستند و هم همسو با نظرات ماست، این منافع مشترک موجب می شود که این ارتباط و تعاملات منطقه ای برقرار شود، ارتباط با چین نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که پیش بینی نظیریه پردازان جهان این است که چین در آینده اقتصاد اول دنیا را در دست خواهد داشت.

 

انتهای پیام/ک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها