سرویس: استان ایلامکد خبر: 54281|11:31 - 1400/10/29
نسخه چاپی

با پیگیری های ایلام بیدار صورت گرفت؛

اختصاص 600 میلیارد تومان برای اجرای سد چناره در چرداول

اختصاص 600 میلیارد تومان برای اجرای سد چناره در چرداول
با پیگیری های ایلام بیدار نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 600 میلیارد تومان برای اجرای سد چناره در چرداول خبرداد.

به گزارش ایلام بیدار ، سد چناره یکی از مطالبات مهم مردم چرداول است که در سفر ریاست جمهوری اجرای آن مورد تاکید قرار گرفت .

سد چناره که سال ها فقط اسم آن شنیده می شد مورد پیگیری پایگاه خبری ایلام بیدار قرار گرفت تا جایی که سال گذشته خبر برنامه ریزی ها برای احداث آن از این رسانه خبری منتشر شد و اکنون نماینده مردم  ایلام در مجلس شورای اسلامی از اختصاص  600 میلیارد تومان برای اجرای سد چناره در چرداول خبرداد.

“سارا فلاحی”، نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی  در گفت و گو با خبرنگار ایلام بیدار  از پیگیری تأمین اعتبار سد چناره خبر داد و اظهار کرد: سدچناره یکی از مطالبات مهم مردم شهرستان چرداول به خاطر تامبن آب ، کشاورزی و … است.

وی عنوان کرد: با تاکیدات وزیر اقتصاد مبنی بر به سرانجام رساندن پروژه سد چناره، چند جلسه‌ در وزارت اقتصاد با حضو معاون پارلمانی وزارت اقتصاد، نمایندگان بانک های سینا، ملت، سپه، ملی و تجارت برای تأمین اعتبار سد چناره برگزار شده است.

وی گفت: مرحله اول تأمین اعتبار سد چناره به شکل امیدوار کننده ای در حال انجام است.

نماینده مردم ایلام عنوان کرد: از ۶۰۰ میلیارد تومان این مرحله دو بانک عامل هر کدام مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان را تقبل کردند و طبق اعلام معاون پارلمانی وزارت اقتصاد، تا هفته آینده بانک عامل دیگری برای تأمین ۲۰۰ میلیارد تومان باقیمانده مشخص خواهد شد و به این ترتیب فاز اول تأمین اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی سد چناره تکمیل خواهد شد و ۶۰۰ میلیارد دوم نیز در سال ۱۴۰۱ تامین خواهد شد.

وی افزود: مقرر شده که تامین اعتبار سد چناره در دو مرحله ۶۰۰ میلیارد تومانی توسط بانک‌های عامل صورت بگیرد.

 

انتهای پیام/ر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین ها