سرویس: سیاسی
کد خبر: 53845
|
10:50 - 1400/09/04
نسخه چاپی

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:

برای مقابله با اقدامات ضدایرانی صهیونیست‌ها در میادین ورزشی همراه دولت هستیم

برای مقابله با اقدامات ضدایرانی صهیونیست‌ها در میادین ورزشی همراه دولت هستیم
غلامرضا منتظری با بیان اینکه براساس برخی اخبار و شینده‌ها صهیونیست‌ها به دنبال اقداماتی علیه ایران در میادین ورزشی هستند، گفت: مجلس برای مقابله با این موضوع آماده همراهی با دولت است.

به گزارش ایلام بیدار ، غلامرضا منتظری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای محدودیت و محرومیت ورزشکاران ایرانی در میادین بین‌المللی اظهار داشت: ما در حوزه روابط بین‌الملل سه اصل عزت، حکمت و مصلحت داریم و هر چیزی که این سه اصل را خدشه‌دار کند قطعاً به مصحلت ما نیست. 

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در کمیسیون فرهنگی یکی از مباحث اصلی آن است که ضمن دعوت از وزیر ورزش و جوانان این موضوع را جویا شویم که طبق برخی اخبار و شینده‌ها صهیونیست‌ها به دنبال اقداماتی علیه جمهوری اسلامی ایران در میادین ورزشی هستند و ریشه‌های آن را بررسی کنیم.

منتظری خاطرنشان کرد: ممکن است حتی وزارت ورزش بگوید که ما برای برخورد با این موضوع خلاء قانونی داریم که مجلس آماده همراهی با دولت را دارد.

وی ادامه داد: باید بُعد نظارتی وزارت ورزش در میادین ورزشی به منظور پیشگیری از اقدامات صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی را تقویت کنیم و نباید فقط به عدم حضور ورزشکاران ایرانی مقابل صهیونیست‌ها بسنده کرد بلکه باید اقدامات حقوقی و نظارتی لازم را نیز در این زمینه مدنظر قرار داد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: باید قدردان ورزشکاران ایرانی که صهیونیست‌ها را در میادین بین‌المللی به رسمیت نمی‌شناسند، باشیم. چرا که ورزشکار ایرانی در نقطه اوج قرار داشته و بنا دارد جام قهرمانی را در دست خود بگیرد که این موضوع آرزو و رویا است اما با آزادمنشی و اهمیت ویژه به آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی، صهیونیست‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد.

منتظری با بیان اینکه باید پاسخ‌های اغنایی برای ورزشکاران کشورمان به منظور پرهیز از حضور در میادین ورزشی که صهیونیستی‌ها مقابل آنها هستند را داشته باشیم، گفت: نمی‌توان با روش‌های سلبی این کار را دنبال کرد.

وی ادامه داد: «نه» ورزشکار ایرانی به صهیونیست‌ها در میادین ورزشی «نه» مقدس محسوب شده و به عزت کشورمان کمک می‌کند و ورزشکار ایرانی که به صهیونیست‌ها «نه» می‌گوید در حقیقت مدال قهرمانی برای عزت نفس خودش گرفته است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید استانداردهای لازم را در حوزه ورزش و عدم مقابله با صهیونیست‌ها تعریف کنیم و به همین دلیل باید در این حوزه پیش‌بینی‌پذیر بوده و اعتماد را به وجود آوریم و ورزشکار ایرانی هم بداند که این کار خط قرمز جمهوری اسلامی محسوب می شود.

منتظری گفت: مقام معظم رهبری در پاسخ به استفتائاتی که از ایشان شده است تصویر زیبایی از حضور ورزشکاران ایرانی در میادین ملی و بین‌المللی ارائه داده‌اند که اگر این موضوع سرلوحه کارها قرار گیرد تکلیف همگان مشخص است.

انتهای پیام/ک

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

تازه ترین مطالب