کد مطلب: 31615
تاریخ انتشار : 1396-12-23 12:36
سردار محسن کریمی گفت: عملیات والفجر ۱۰ سند افتخاری از پیروزی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.

به گزارش خبرنگار جهاد و مقاومت ايلام بيدار ، سردار "محسن کریمی"، از فرماندهان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم گرامیداشت شهدای والفجر ۱۰ در منطقه بانروشان ایلام گفت: عملیات والفجر ۱۰ سند افتخاری از پیروزی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.

وی اظهار کرد: با گذشت سه دهه از زمان این عملیات مهم اما همچنان زوایای مختلف آن پنهان مانده که باید مورد تبدیل و بازگویی قرار گیرد.

این یادگار دفاع مقدس افزود: عملیات والفجر 10 در شرایطی بسیار سخت انجام گرفت و دشمن درصدد بود تا این منطقه حساس را به تصرف خود دربیاورد.

کریمی ادامه داد: سختی ها و تجاوز دشمن در مناطق حساس مرزی باعث شد تا برخی عملیات ها به کندی پیش برود و عملیات والفجر 10 با همین نگاه ایجاد شد تا بتواند مانع پیشروی دشمنان شود و توان دشمن را تجزیه کنند.

وی بیان کرد: دشمن بعثی در آن موقع عملیات های خود را در حوزه آفندی شروع کرده بود و ما در حوزه پدافندی با مشکلات عدیده مواجه بودیم و بر همین اساس لشکر پیاده حضرت امیرالمومنین (ع) ایلام بنا بر حسب موقعیت در این عملیات شرکت کرد.

این فرمانده دفاع مقدس عنوان کرد: منطقه عملیاتی که و عملیات والفجر ۱۰ در آن شکل گرفت از پیچیدگی خاصی برخوردار بود به طوری که شیار ها و مناطق طبیعی با فراز و نشیب های زیاد عملیات را برای رزمندگان اسلام سخت کرده بود.

کریمی تصریح کرد: با وجود اینکه زمان زیادی برای شناسایی عملیات وجود نداشت اما لشکر با ۴ گردان پیاده، توپخانه، مهندسی و خدمات رزم در عملیات شرکت کرد.

وی گفت: اگرچه در این عملیات به اهداف زمینی نرسیدیم ولی نقش سازنده‌ای ایجاد شد و لشکر امیرالمومنین (ع) توانست خط اصلی دشمن را در این عملیات به خوبی بشکند.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب