کد مطلب: 31599
تاریخ انتشار : 1396-12-22 09:54
رئیس دادگستری شهرستان ملکشاهی گفت: طرح دیده بان پیشگیری از وقوع جرم و بروز آسیب های اجتماعی با مشارکت مردم در این شهرستان اجرایی می شود.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ملکشاهی خبر، "طالب ده گنبدی"؛ رئیس دادگستری شهرستان ملکشاهی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت : با توجه به ضرورت های موجود جامعه، دادگستری در نظر دارد از افراد علاقه مند و داوطلب، تحت عنوان دیده بانان پیشگیری استفاده کند.

وی با بیان اینکه یکی از بخش های مؤثر و تأثیرگذار در زمینه پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی مردم هستند، افزود: مشارکت فعال مردم می تواند زمینه اجرا و تحقق اهداف از پیش تعیین شده در برنامه های پیشگیری اجتماعی، وضعی و قضایی را تضمین کند و میزان صحت عمل و اثربخشی این برنامه ها را افزایش دهد.

رئیس دادگستری ملکشاهی تاکید کرد: تجربه ادوار مختلف انقلاب اسلامی ثابت کرده در هر حوزه ای اعم از نظامی، امنیتی، اقتصادی، سیاسی و ... که مردم در آن حضور و مشارکت فعال داشته اند، موفقیت های چشمگیری حاصل شده است.

ده گنبدی با تاکید بر اینکه مردم نباید در برابر ارتکاب جرم و ناهنجاری ها بی تفاوت باشند، گفت: عمل به وظیفه شرعی و تذکر به مرتکبان جرائم و تخلفات و عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر می تواند فضا را برای مجرمین تنگ و اجازه ندهد تا این افراد به راحتی مرتکب اعمال مجرمانه شوند.

وی اضافه کرد: مردم باید زمانیکه نیاز به برخورد انتظامی و قهری با مجرمان است مراتب را به مراجع انتظامی و امنیتی اطلاع و عرصه را بر کسانیکه قصد ارتکاب رفتارهای هنجارشکنانه دارند، تنگ کنند تا متخلفان اجازه عرض اندام بویژه در اماکن عمومی پیدا نکنند.

وی ادامه داد: بهترین نوع نظارت، نظارت مردمی است که در صورت تحقق آن، زمینه مفاسد اداری، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

رئیس دادگستری ملکشاهی همچنین با اشاره به فعالیت تعدادی از قلیانسراها در سطح شهرستان تاکید کرد: این مراکز کانون آسیب های اجتماعی و جرائم خشن هستند که با توجه قوانین بهداشت و سلامت فعالیت آنها تهدیدی علیه سلامت عمومی و نوعی جرم محسوب می شود.

انتهای پیام /س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب