کد مطلب: 31552
تاریخ انتشار : 1396-12-16 13:40
امام جمعه ایلام گفت: فلسفه اصلی کانون‌های مساجد بصیرت افزایی است.

به گزارش ايلام بيدار ، حجت الاسلام و المسلمین "محمد نقی لطفی"، امام‌جمعه ایلام، ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار اعضا، مسئول، کارکنان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان، اظهار کرد: یکی از اهداف مهم تأسیس کانون‌ها تربیت و تعلیم نسل جوان و جذب آنان به معارف دینی، ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های امام راحل و شهداست.

وی، بابیان اینکه امروز دشمنان بیشترین تبلیغات مسموم خود را متوجه جوانان و نوجوانان کرده‌اند، افزود: به‌طورقطع نقش کانون نقش بازدارندگی در مقابل جنگ همه‌جانبه فرهنگی و نرم دشمنان است و این کانون‌های فرهنگی و هنری در مقدس‌ترین مکان‌ها یعنی مساجد قرار دارند.

امام‌جمعه ایلام، با اشاره به اینکه مساجد در اسلام تنها جنبه عبادت ندارند و کارکردهای فراوانی دارند، گفت: کانون انقلاب ما و مبدأ شروع انقلاب اسلامی مسجد بوده است، انقلاب اسلامی در 40 سال قبل از مساجد و با سخنرانی کوبنده امام راحل در مسجد شروع شد.

 

 آیت‌الله لطفی، با تأکید بر اینکه مساجد کانون انقلاب و قیام‌ها ضد استبداد و ضد دیکتاتوری بوده است، ابراز کرد: انقلاب اسلامی به برکت مسجد به پیروزی رسیده و این شجره طیبه برکات فراوانی در جهان و منطقه داشته است، دشمن امروز احساس خطر کرده و جوانان امروزی را مورد هجمه قرار داده و تلاش در گمراهی نسل جوان دارد.

وی، با اشاره به اینکه فلسفه کانون‌های مساجد بصرت افزایی جوانان و نوجوانان است، یادآور شد: جوان ما باید بصیرت سیاسی و دینی داشته باشد که در مقابل هجمه‌های دشمن تکان نخورد، معمولاً این هجمه‌ها در قالب خیرخواهانه است و از جنبه‌های مختلف از شعارهای فریبنده استفاده می‌کنند، جوان با بصیرت، فریب این شعارها را نمی‌خورد.

امام‌جمعه ایلام، تصریح کرد: با چشم‌اندازی که در مساجد و کانون‌های مساجد داریم و اگر نهادهای مختلف فعال در سطح کانون‌های مساجد، دست‌به‌دست هم دهند، مساجد پویاتر از گذشته خواهند شد، البته در طول سال برنامه‌های دین و مذهبی برگزار می‌شود و باید فرهنگ سیره ائمه اطهار (ع) کارآمدتر و تأثیرگذارتر در سطح کانون‌ها ترویج شود.

آیت‌الله لطفی، در پایان با تقدیر از زحمات کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، خاطرنشان کرد: ارشاد مسئولیت سنگینی دارد و همراه با پسوند فرهنگ اسلامی است که انتظار است با تعامل و تفاهم در ارتقای فرهنگی دینی و شهدا گام‌های مثبتی برداشته شود.

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب