کد مطلب: 31534
تاریخ انتشار : 1396-12-16 08:53
متاسفانه مدتی است که یکی از کانالهای آبدانان که ظاهرا مجوز قانونی ندارد به ترویج مسئله بی حجابی و کشف حجاب در کانال و گروه تلگرامی می پردازد

به گزارش ايلام بيدار به نقل از آبدانان خبر، وقتی می‌خواهیم در یک کانال یا گروه تلگرام از هر نوع عضو شویم، این امر که تعداد اعضا صد نفر باشند یا ده هزار نفر، به طور طبیعی در تصمیم ما در پیوستن به آن کانال مؤثر است. پس با عضویت در یک کانال، فقط خودمان را عضو نمی‌کنیم، بلکه همزمان، با افزایش دادن تعداد اعضای آن کانال، افراد دیگری را هم به پیوستن به آن تشویق می‌کنیم. 

عضویت در کانال یعنی تشکیل دادن کاروانی از نوع خاص که گر چه اعضا از هویت یکدیگر بی‌خبرند، چون تعداد اعضای کانال برای همه هویداست، این افراد بدون هر گونه تماس با یکدیگر، به فعالیتی مشترک مشغولند و ناخودآگاه نه فقط برای مدیر کانال بلکه برای یکدیگر هم هورا می‌کشند و صرفا ناظر نیستند.
متاسفانه مدتی است که یکی از کانالهای آبدانان که ظاهرا مجوز قانونی ندارد  به ترویج مسئله بی حجابی و کشف حجاب در کانال و گروه تلگرامی می پردازد که این کار پسندیده یک جوان ایرانی مسلمان نیست با وجود اینکه مدیر کانال قانون دان هستند از غیر قانونی بودن این کار هم مطلع هستند ایشان در پاسخ اعتراض بعضی افراد گروه حجاب را مخالف آزادی و پیشرفت می دانند و زن چادری را یک مشت کیسه به سر معرفی می کنند  
در شرایطی که کانال های تلگرام می‌توانند نقش مهمی در ارتقای علمی، فرهنگی، رفتاری، اجتماعی و معنوی جامعه ما ایفا کنند، اما  مدیران این گروه ها و کانال ها اصالتا با پز روشنفکری اعتقاد و ایمان مردم و خون شهیدان را به تاراج برده اند.
حجاب و عفاف واژه ای بسیار زیبا و دلنشینی است که معانی و تعاریف زیادی را در خود دارد، حجاب ریشه در حجب و حیا دارد و در جامعه ای که حضرت زهرا و حضرت زینب (س) الگوی زنان است باید فرهنگ حجاب و عفاف به دقت اجرا شود.
حجاب زینت و زیبایی زن بوده و به هیچ وجه محدودیت نیست بلکه حجاب ابزاری برای حضور مصون در جامعه و مشارکت در فعالیت های مختلف سیاسی، اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی است.  شاید بنا بر پیش فرض های غلط برخی ها عقیده داشته باشند که حجاب مانع توسعه و ترقی است ولی به عینه ثابت شده است که این طور نیست و زنان بسیاری با حجاب و پوششی که دارند  توانسته اند در سطح ملی و بین اللملی موفق ظاهر شده و برای کشور سر آمد باشند.
حجاب، درجامعه ایرانی مسئله ای فطری است که از دیرباز در فرهنگ ملی و باستانی ما وجود داشته است و همین نوع پوشش توجه غربی ها را جلب کرده است، گزارش های زیادی از نوع پوشش زنان در سفرنامه های مستشرقین وجود دارد که حاکی از توجه مردم ایران به نوع پوشش خاص خود بوده است.
 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب