ساماندهی بازار در آستانه سال نو اولویتی اساسی است,
نبود نظارت و جولان گرانی در بازار پوشاک ایوان
کد مطلب: 31528
تاریخ انتشار : 1396-12-16 08:13
گرانی پوشاک و البسه در شهرستان ایوان در سایه نبود نظارت در روزههای پایانی سال باعث گلایه مندی شهروندانی ایوانی شده است.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از جویزر، خرید پوشاک یکی از دغدغه‌‌های اصلی خانواده‌‌ها در روزههای پایانی ساال است،که این امر با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس و دانشگاه‌‌ها رونق می‌گیرد و خانوادهابا نزدیک شدن به ماه روزهای پایانی سال  و ب سعی در تامین پوشاک فرندانشان دارند البته شور وشوقی که با خرید پوشاک و ایجاد هزینه برای خانواده‌‌ها همراه است.

اما این خریدها با سوءاستفاده برخی فروشندگان نیز همراه است، فروشندگانی که انصاف را به جا نمی‌‌آورند و با استفاده از نیاز و تمایل مردم برای خرید، فیتیله قیمت‌‌هایشان را بالا می‌‌کشند.

خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری جویزر سری به بازار ایوان زده تا از وضعیت پوشاک و نظرات مردم گزارش تهیه نماید.

عباسی از شهروندان ایوانی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد :خرید پوشاک یکی از دغدغه‌‌های اصلی خانواده‌‌ها دراین  ایام  است، که خانواده ها سعی می کنند که فرزندانشان را برای  شروع سال جدید آماده نمایند.

محمدی گفت :مغازه‌‌‌هایی که بعد از فروکش کردن تب خرید عید روی اجناس خود "تخفیف" زده بودند حالا بدون آن که این نوشته را از روی شیشه‌‌های مغازه‌‌شان پایین بکشند قیمت‌‌هایشان را بالا برده‌‌اند.

این شهروند ایوانی تصریح کرد:مقایسه یک هفته‌‌ای بین قیمت‌‌ها در بازار نشان می‌‌دهد اجناس بیشتر مغازه‌‌ها  افزایش قیمت داشته‌‌اند که این افزایش قیمت یک‌باره دلیلی جز سو استفاده از احتیاج مردم ندارد.فردی که یک یا چندفرزند در خانه دارد مجبور است سری به بازار بزند تا با دیدن قیمت‌‌‌های به یک باره افزایش یافته دود از سرشان خارج شود.

وی افزود :مردم هم دستشان از همه جا کوتاه است و مجبورند بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنند و ساعت‌‌ها در بازار بگردند تا بتوانند جنسی بدون توجه به کیفیت و با نگاه به وسع جیب‌شان انتخاب کنند.

این شهروند ایوانی ادامه داد:آشفتگی بازار پوشاک نزدیک عید  سال‌های سال است که ادامه دارد و می‌توان گفت که نظارت ضعیف در این بخش باعث شده است راه برای سو استفاده باز باشد

بدون شک باید مسئولین نظارتی با ضرب العجل وارد این قضیه شوند و اجازه ندهند سوء استفاده برخی فروشندگان در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید جیب مردم را خالی کنند.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب