کد مطلب: 31505
تاریخ انتشار : 1396-12-14 20:44
استاندار ایلام گفت: مدیریت منابع طبیعی ایلام با کشور متفاوت است.

به گزارش ايلام بيدار ،قاسم سلیمانی دشتکی"، استاندار ایلام امروز در دیدار با کارکنان منابع طبیعی استان، فعالیت در منابع طبیعی را کمک به سلامت جامعه و عرصه های طبیعی عنوان کرد و افزود: اجرای طرح های آبخیزداری در زمینه مهار ریزگردها از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی، کشت درختان مقاوم بر برابر کم آبی را برای نشاط فضا و مقابله با ریز گردها موثر دانست و ادامه داد: در نقاطی از استان که مستعد بروز پدیده ریزگرد هستند باید اینگونه اقدامات انجام شود.

استاندار ایلام، مهار آبهای روان و بارانی را بسیار مهم عنوان کرد و ادامه داد: بافت و جغرافیای استان به علت شیب زیاد آن نسبت کشور عراق، سبب شده تا باران آبها به سمت این کشور سرازیر شده و استفاده  زیادی از آنها در استان انجام نشود که باید در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

وی، درختکاری و ایجاد حوضچه ها را اقداماتی برای نگهداری آبهای روان دانست و گفت: پارک ها از عوامل ایجاد روحیه نشاط در جامعه هستند که باید در زمینه احیاء و نگهداری آنان تلاش خود را به کار بگیریم.

 سلیمانی دشتکی، کشت درختان مقاوم در برابر گرد و غبار و کم آبی را به مسئولین توصیه کرد و گفت: منابع طبیعی زمینه درختکاری در تمام شهرستان های استان فعالیت های ارزنده ای داشته و در ایجاد فضای سبز و درختکاری از سایر استانها پیش قدم است.

 

    انتهای پیام/الف

    تازه ترین مطالب

    پربیننده ترین مطالب