سلیمی درتشریح نشست کمیسیون شوراها:
تعداد ۴۰ نماینده به مجلس شورای اسلامی اضافه خواهند شد
کد مطلب: 31488
تاریخ انتشار : 1396-12-13 20:13
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: با توجه به اینکه کلیات افزایش تعداد نمایندگان مجلس در کمیسیون به تصویب رسیده فلذا می‌توان 40 نماینده را می‌توان به تعداد نمایندگان مجلس افزود.

به گزارش ايلام بيدار ،اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم و سخنگوی کمسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی  در تشریح نشست عصر امروز (13 اسفندماه 96) کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: جلسه امروز با محوریت بررسی طرح تعیین محدوده حوزه‌های انتخاباتی و تعداد نمایندگان آنها برگزار شد.

وی با استناد به اصل 64 قانون اساسی عنوان کرد که دولت می‌تواند هر 10 سال با توجه به عوامل انسانی، جغرافیایی، سیاسی و نظیر آنها حداکثر 20 نماینده به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه کند اما با توجه به گذشت 20 سال از آخرین تغییرات صورت گرفته یعنی از سال 1378 تا 1398 در حوزه انتخابیه و تعداد نمایندگان تغییراتی صورت نگرفته لذا با توجه به درخواست نمایندگان مجلس و استانداری‌های سراسر کشور و مطالعات انجام گرفته، طرحی تهیه شده است.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی ادامه داد: در این راستا طرحی در مجلس نهم ارائه شد که به دلیل پس گرفتن امضای نمایندگان تعیین تکلیف نشد؛ در مجلس دهم نیز 3 طرح در ارائه شد که 5 ماه در کارگروه ویژه بازبینی شد.

«تغییراتی از نظر مسائل امنیتی، سیاسی، فرهنگی، جغرافیایی و جمعیتی با هدف برقراری عدالت در حوزه جغرافیایی نمایندگان مجلس و دسترسی آسانتر مردم به نمایندگان اعمال می‌شود.»

سلیمی افزود: با توجه به اینکه کلیات افزایش تعداد نمایندگان مجلس در کمیسیون شوراها به تصویب رسیده فلذا می‌توان 40 نماینده را می‌توان به تعداد نمایندگان مجلس افزود که در این رابطه از یکشنبه هفته آتی به صورت استانی طرح بررسی و اشکالات آن مرتفع می‌شود.

انتها پیام/

 

دیدگاه شما

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب