کد مطلب: 31446
تاریخ انتشار : 1396-12-11 13:28
امام جمعه ایلام گفت: عامل اغتشاشات خیابان پاسداران مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود بود.

به گزارش ايلام بيدار ، حجت الاسلام و المسلمین "محمدنقی لطفی"ف نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: برجام نافرجام در اثر ادامه تحریم‌ها به تاریخ پیوست.

امام جمعه ایلام همچنین گفت: عامل اصلی در اغتشاشات اخیر خیابان پاسداران تهران مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم کودک‌کش آل سعود بود.

وی ادامه داد: 50 درصد پیام اغتشاشات اخیر توسط شبکه‌های مجازی وابسته به آل‌سعود برای تحریک و تشویش اراذل و اوباش صادر می‌شود و فعالیت میدانی با مدیریت آمریکا، رژیم صهیونیستی ، فرانسه، انگلیس و عناصر آدم‌کش و جانی گروهک منافقین همه به میدان آمدند آمدند.

لطفی تصریح کرد: پیام اغتشاش نیز توسط رژیم آل سعود صادر می‌شد، دشمنان کینه‌توز نظام و انقلاب اسامی همواره در صدد ضربه زدن و تحریم و فشار هستند اما دستگاه دیپلماسی با ادامه دیپلماسی لبخند و انفعالی سبب گستاخی و تحقیر ملت ایران شده و این وضع در دستگاه دیپلماسی ادامه دارد.

خطیب جمعه ایلام گفت: ناکامی آمریکا و اذنابش در صدور قطعنامه علیه ایران دشمنی و کینه‌توزی آمریکا و انگلیس و فرانسه را آشکارتر کرد.

شکست مفتضحانه رژیم‌های آمریکا و انگلیس و فرانسه در شورای امنیت

وی ادامه داد: شکست مفتضحانه رژیم‌های آمریکا و انگلیس و فرانسه در شورای امنیت به خاطر بیانیه ضد ایرانی پیروزی بزرگی برای ملت است.

امام جمعه ایلام گفت: آمریکا و انگلیس که تاکنون 120 میلیارد دلار سلاح به به عربستان سعودی متجاوز به یمن فروخته‌اند قصد داشتند ایران را به اتهام ارسال سلاح به یمن محکوم کنند.

لطفی تصریح کرد: دولت آمریکا با متحدان غربی‌اش فرانسه و انگلیس بارها تلاش کرده است پای ایران را به ارسال مجدد به شورای امنیت باز کند و این امر در قضیه آزمایش‌های موشکی و چه در قضایای حمایت و پشتیبانی از آشوب‌های داخلی اخیر هم پروژه محکوم کردن ایران و ادامه تحریم پس از برجام را در دستور کار خود قرار داده است.

خطیب جمعه ایلام گفت: فقدان تامین سوخت هواپیمای وزیر امور خارجه توسط دولت آلمان حاکی از فقدان لغو تحریم‌ها پس از برجام و اوج خباثت رژیم‌های اروپایی و وابستگی به دولت فاسد آمریکا است.

طرفداران برجام چه جوابی برای اهانت آشکار به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی دارند

وی ادامه داد: طرفداران برجام و بزک‌ کنندگان چهره کریه رژیم‌های اروپایی چه جوابی برای اهانت آشکار به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی و تمسخر کردن برجام دارند، تا کی دیپلماسی انفعالی ادامه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام همچنین به طبیعت استان ایلام گفت: طبیعت دارای امکانات بسیاری است که تداوم زندگی بشریت و موجودات روی زمین وابسته آن است.

حضرت ام‌البنین (س) آیینه تمام نمای صبر و استقامت است

وی همچنین به سالروز وفات بانوی مکرم اسلام و مادر چهار شهید گرانقدر حماسه عاشورا اشاره کرد و ادامه داد: حضرت ام‌البنین (س) آیینه تمام نمای صبر و استقامت و حمایت از ولی امر است.

خطیب جمعه ایلام در ادامه به وقایع اخیر استان اشاره و افزود: لازم می دانم از همه منتقدین که خیر خواه بودند و نقد دلسوزانه داشتند قدردانی کنم و کسانی که آمدند و با انتشار تصاویر خودرو دغدغه انقلاب و مقابله با اشرافی گری داشتند حق داشتند و بنده هم از این افراد تشکر می کنم.

 لطفی تاکید کرد: از قاطبه مردم نجیب و عزیز و با بصیرت ایلامف استاندار فعلی و استاندار سابق و روحانیت معظم، دانشجویان گرامی، اصناف و بازاریان و همه خیر خواهانی که به این بنده حقیر فقیر ناچیز منت گذاشتند و از بنده پشنیبانی کردید تشکر کنم و البته باید گفت از نظام و رهبری پشتیبانی کردید که جای قدردانی دارد.
 وی افزود: ممکن است باز هجمه هایی شروع شود چرا که این افراد دست بردار نیستند، لکن استدعا دارم این موضوع برای همیشه فراموش شود و اگر چنانچه هجمه های فراوان توام با توهین هم ادامه داشت، هیچکس هیچ عکس العملی نشان ندهد چرا که این یک توطئه است و به برخی از مراکز استان ها رسیده و از خوزستان شروع شده و به ایلام آمد و حالا همه به کرج و بعد هم به گیلان رسیده است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ابراز کرد: از همه طوائف و ایلات بزرگ که در حق بنده ای که به جز اسباب زحمت برای شما چیزی نداشته ام، لطف و محبت داشته اید سپاسگزارم.
 لطفی عنوان کرد: ما امروز به اتحاد و انسجام نیاز داریم چرا که دشنان اتحاد ملت را هدف قرار داده اند و برای هر استانی هم به مقتضای وضعیت سیاسی امنیتی آن تصمیماتی گرفته اند و در استان ایلام که استان عشایری است و 420 کیلومتر با عراق مرز مشترک دارد دنبال تنش و تفرقه هستند و بیشترین سرمایه گذاری را در این استان دارند.
 امام جمعه ایلام یادآور شد: ما الان مشکلات اقتصادی داریم و استان ایلام استان عقب افتاده ای است و باید دست به دست هم بدهیم ایلام را از این محرومیت شکننده بیرون بیاوریم و توانمندی و ظرفیت آن را داریم.
 لطفی تصریح کرد: هفته گذشته مطلبی در خصوص برادران عزیزم در اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزی عرض شد که برداشت های بدی از آن صورت گرفت.
وی ادامه داد: من به مسئول این اتحادیه برادر عزیزم حجت الاسلام احسان محمدی که هم انون ایشان را به عنوان امام جمعه شهرستان بدره معرفی کرده ایم و اگر حرفی بود مربوط به گذشته اتحادیه انجمن های اسلامی استان بود و بنده به همه جوانان عزیزی که در آنجا هستند ارادت دارم و این عزیزان بهترین سرمایه های استان هستند و از هیچ کمکی به آنان دریغ نخواهم کرد و اگر برداشت بدی صورت گرفته بنده از این افراد عذر خواهی می کنم.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب