رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام:
اجرای تقاطع غیرهم‌سطح رسالت ایلام متوقف شد
کد مطلب: 31389
تاریخ انتشار : 1396-12-06 18:05
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت:طرح زیرگذر چهارراه رسالت_ آیت‌الله حیدری که در ایام دهه فجر امسال کلنگ‌زنی شد به علت نبود مسیرهای جایگزین و عدم توجه به نظرات کارشناسان با دستور پلیس متوقف‌ شد.

به گزارش ايلام بيدار ، سرهنگ محسن ناصری پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه اظهار داشت: طرح زیرگذر چهارراه رسالت_ آیت‌الله حیدری که در ایام دهه فجر امسال کلنگ‌زنی شده است به علت نبود مسیرهای جایگزین و جلوگیری از بروز شدید ترافیک، عدم توجه به نظرات کارشناسان با دستور پلیس متوقف‌ شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام به نقش رسانه در ایجاد فرهنگ ترافیک و پایبندی مردم به قانون بیان کرد: رسانه‌ها به‌عنوان دیده‌بان و ناظر بر جامعه در انعکاس کمی و کاستی‌های اجتماعی نقش محوری دارد و در فرهنگ‌سازی و قانون‌پذیری حرف اول را می‌زند.

ناصری به اقدامات فرهنگی پلیس راهور در استان ایلام اشاره و گفت: 35 هزار نفر از شهروندان ایلامی در مقاطع و سنین مختلف آموزش حضوری رعایت موارد ترافیکی و راهنمایی و رانندگی دیده‌اند.

وی به خدمات راهنمایی و رانندگی در ابعاد خدماتی ماجرایی اشاره و گفت: شماره‌گذاری 8 هزار وسیله نقلیه، از دور خارج کردن 368 دستگاه خودرو فرسوده، توقیف 810 دستگاه خودرو بالای یک‌میلیون تومان جریمه و اعمال 269 مورد نمره منفی گواهینامه‌ها از اقدامات اجرایی راهور استان ایلام است.

ناصری به آمار خودروهای بالای 2 میلیون جریمه در استان اشاره و اعلام کرد: تعداد این گونه خودروها 1000 دستگاه بوده که در حال اعمال قانون آن‌ها برابر مقررات جاریه هستیم.

ناصری در مورد آمار اعمال قانون راهور استان ایلام از رشد 14 درصدی نام برد و گفت: امسال 33 درصد کاهش فوتی سر صحنه و افزایش تصادفات 11 درصدی در ایلام داریم که کاهش تصادفات برابر اعلام پزشکی قانونی در شهرهای ایلام، آبدانان کاهش و در شهرستان‌های ایوان، مهران، چرد اول از افزایش تصادفات حکایت دارد که علت افزایش در این شهرستان‌ها تردد زوار اربعین بوده است.

ناصری علل ترافیک در شهر ایلام را نبود زیرساخت‌های رفع ترافیک دانست و گفت: در ایلام اعمال قانون و مدیریت بر ترافیک به‌صورت سنتی است که لازمه آن ایجاد زیرساخت‌ها و مجهز بودن به ابزارهای کنترلی روز است که تهیه این امکانات در حوزه عمل پلیس راهور نیست.

وی به اجرای طرح نوروزی از 27 اسفند تا 14 فروردین 97 اشاره و گفت: پیش‌بینی‌های لازم برای اجرای طرح نوروزی انجام و آمادگی لازم جهت پذیرایی از میهمانان نوروزی به استان راداریم.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب