موضع گیری جنبش دانشجوئی دانشگاه های ایلام در واکنش به انتصاب معنادار در ایلام;
چرا مدیریت های حساس را به هنجارشکنان واگذار می کنید!
کد مطلب: 31280
تاریخ انتشار : 1396-11-28 23:28
یعنی آنقدر قحط الرجال پیش آمده است که هنجارشکنان مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده گیرند؟

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ایلام رصد، جنبش دانشجوئی دانشگاه های ایلام،در واکنش به انتخاب فردی با پیشینه دستگیری توسط نهادهای امنیتی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیانیه ای صادر کرده است که به شرح زیراست: شنیده ها حاکی از آن است که فردی که سابقه دستگیری توسط نهاد های امنیتی به خاطر دست داشتن در تئاتر موهن ، هنجار شکنانه و غیر اخلاقی را در کارنامه دارد ، جهت گرفتن تصدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام به وزارت فرهنگ معرفی کرده اند.

مهر ماه سال گذشته بود که خبر برگزاری چنین تئاتری در سالن امور تربیتی استان، در فضای جامعه پخش شد و واکنش های زیادی را برانگیخت به نحوی که موجب خشم و نفرت مردم مسلمان، شهید پرور و انقلابی استان ایلام گردید. چطور میشود چنین شخصی به عنوان مسئول یکی از مراکز مهم و سازمان های تأثیر گذار در فرهنگ و هنر استان انتخاب شود؟

مسئولان دولت را چه شده است که تا این اندازه نسبت به فرهنگ و حدود اسلامی بی قید و بند و بی تفاوت شده اند؟ مولای متقیان ، علی علیه السلام در نهج البلاغه می فرماید که : « آن که خود را پیشوای مردم گرداند، باید قبل از تعلیم دادن به دیگری ، نفس خود را تأدیب کند.» آیا شخصی که خود مورد شبیخون فرهنگی دشمن واقع گردیده میخواهد با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم نظام سلطه مقابله کند ؟ آیا چنین شخصی که ابتدایی ترین اصول اخلاقی و انسانی را در فعالیت های خود رعایت نمیکند میخواهد عفاف وحجاب و اندیشه اسلامی را ارتقاء دهد و مروج هنر اصیل اسلامی باشد؟ چه شده است؟

یعنی آنقدر قحط الرجال پیش آمده است که هنجارشکنان مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده گیرند؟ گویا مسئولان هنوز معنی ارشاد اسلامی را نفهمیده اند و یا اینکه در فهم چیستی نظام جمهوری اسلامی دچار مشکل شده اند. حکایت انتخاب چنین مسئولی برای مردم ایلام همان حکایت لقمان حکیم است و ماجرای آموختن ادب.

حال مسئولان دولت و در رأس آن ها استاندار محترم باید نسبت به معرفی چنین فردی به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخگو باشند و دلایل خود برای انتخاب فردی غیر ارزشی، غیر بومی و بدون دغدغه فرهنگی را علیرغم وجود مدیران بومی توانمند و متعهد در عرصه فرهنگ و هنر تشریح نمایند.

جنبش دانشجویی دانشگاه های ایلام این اقدام سیاسی ،که خود اهانتی آشکار به مردم شهید پرور و فرهنگ دوست استان میباشد را محکوم نموده و از استاندار و مسئولین وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست دارد نسبت به تصمیم خود، تجدید نظر نمایند و احساسات پاک مردم و جوانان انقلابی این مرز و بوم را جریحه دار ننمایند.

 

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

ایشان پاکترین مسول ارشاد استان است که دغدغه کار فرهنگی دارد. چرا اینقدر دستگیری توسط نیروهای امنیتی را بولد می کنید در حالی که صحت ندارد. خجالت بکشید. در اون دنیا چطور می خواین جوابگو باشید. اگه یه ذره مسائل مالی یا اخلاقی از ایشان سراغ داشتید حتما به طبل و سرنا می زدید.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب