شهداری ایلام,فوت کارگر شهرداری,چرخ,استان ایلام,ایلام بیدار
به بهانه فوت یکی از کارگران شهرداری ایلام؛
شهرداری در گیر و دار مدیریت منفعل،شفاف باشید
کد مطلب: 31274
تاریخ انتشار : 1396-11-28 11:29
یکی از خبرهایی که در هفته گذشته و در سکوت محض بعد از دو روز خبری شد، حادثه تلخ برای یکی از کارگران شرکتی حوزه خدمات شهری شهرداری ایلام بود.

 گروه اجتماعی ایلام بیدار:: در طول یک هفته گذشته شاهد اخبار مهمی در سطح استان ایلام بودیم که بدون شک راهپیمایی 22 بهمن و حضور باشکوه و حماسی مردم در صدر این اخبار قرار داشت؛ در همان روز نیز در خلال برنامه های دهه فجر برخی پروژه ها در ایلام نیز با حضور مسئولان ارشد استان افتتاح و یا کلنگ زنی شدند.

اما یکی از خبرهایی که در هفته گذشته در سکوت محض خبری و بعد از گذشت دو روز از آن و در کانال های تلگرامی خبری شد، حادثه تلخ برای یکی از کارگران شرکتی حوزه خدمات شهری شهرداری ایلام بود.

در پی این حادثه صبح روز سه شنبه 24 بهمن ماه و در ساعت ۵ و ۱۲ دقیقه صبح، یکی از کارگران شرکتی حوزه خدمات شهری شهرداری ایلام که در پشت ماشین حمل زباله و محل قرار گرفتن کارگران در این ماشین ها مستقر شده بود، پس از پایین آمدن و دنده عقب راننده، زیر گرفته می شود.

در این متأسفانه یکی از کارگران شرکتی حوزه خدمات شهری شهرداری ایلام جان خود را از دست می دهد؛ به گفته روابط عمومی شهرداری ایلام، حادثه مذکور تحت بررسی پزشک قانونی نیروی انتظامی و شهرداری ایلام است و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

اما در قبال این حادثه چند نکته وجود دارد:

تعلل در اطلاع رسانی خبر حادثه

با وجود اینکه حادثه در روز 24 بهمن ماه رخ داده اما شهرداری ایلام هیچ گونه اطلاع رسانی در خصوص چگونگی حادثه انجام نداده و این رسانه های دیداری و کانال های تلگرامی بودند که در این خصوص اطلاع رسانی کردند اما سوال اینجاست چرا شهرداری به خود اجازه نداد، اطلاع رسانی لازم انجام شود.

مسئولان نه در شهرداری بلکه در همه دستگاه ها باید به این نکته توجه کنند که با  توجه به فراگیری ارتباطات و وسایل جمعی زمان سانسور خبری و سرپوش گذاشتن تمام شده است.

نوع نگاه به مشکلات کارگران در شهرداری ایلام

نکته دوم: چرا وقتی برای کارگران شهرداری شبیه چنین اتفاقاتی رخ می دهد برای مسئولان به این اندازه عزیز می شوند و چرا به خواسته و مطالبات آنان توجهی نمی شود البته بیان این مطلب تنها صرف در نظر گرفتن توجه به خواسته ها و مطالبات کارگر فوت شده نیست بلکه تعداد زیادی از کارگران شهرداری در تماس تلفنی با این پایگاه خبری به صورت متناوب خواهان پیگیری حق خود هستند.

چرا نباید در مواقعی که اوضاع ارام است نسبت به پیگیری مجدانه آنان گام برداشت؟ آن موقع که مسئولان شهرداری و شهردار ایلام در برنامه زنده تلویزیونی ایلام حضور می یابند و به جای اینکه همسر شهردار ایلام به بیان خصوصیات خوب شهردار بپردازد و در جایی دیگر از فلان فرماندار در شبکه های اجتماعی حمایت کند، آیا بهتر نبود جناب شهردار اخبار خوبی را در این برنامه ها برای اهالی کارگران زحمت کش شهرداری ارائه می داد یا حداقل از تلاش برای رفع مشکلات آنان خبر می داد.

زمان سانسور خبری تمام شده است

نکته سوم: آنچه که روشن و مشخص است اینکه مدیریت جدید شهرداری با رسانه ها میانه خوبی ندارد ، اجرای آئین تودیع و معارفه شهرداران قدیم و جدید ایلام بدون حضور خبرنگاران موید همین نکته بوده ، موضوعی که با سوالات و واکنش هایی زیادی در رسانه ها همراه شد.

همین موضوعات باعث شد تا برخی رسانه های استان نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و در مطالبی از این تصمیم شورای شهر و شهرداری ایلام انتقاد کنند؛ هر چند که بعد از مدتی اعلام شد جلسه ویژه با حضور اهالی رسانه و شهرداری و شورای شهر برگزار می شود اما هنوز که هنوز است خبری از آن نیست.

بهتر است شهرداری ایلام در بیان مسائل و حوادث بسیار شفاف باشد چرا که هر گونه سانسورخبری و انتشار مطالب در منابع دیگر شبهات را دو چندان خواهد کرد و این موضوعی نیست که دستگاهی از ان رضایت داشته باشد.

 

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

بابا شهردار چی دلتون خوشه، ایلام انگار نه شهردار داره و نه شهرداری،...........

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب