پایان انتظار 16 ساله؛
کتابخانه مرکزی ایلام افتتاح شد
کد مطلب: 31178
تاریخ انتشار : 1396-11-21 11:31
همزمان با سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی و پس از گذشت 16 سال از کلنگ زنی در آیینی، ساختمان کتابخانه مرکزی ایلام با حضور جمعی از مسئولان محلی آغاز به کار کرد.

به گزارش ايلام بيدار ، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در این آیین گفت: کتابخانه مرکزی شهر ایلام پس از گذشت 16 سال در نهایت دهه فجر امسال به بهره برداری رسید و خدمات دهی آن به عموم مردم آغاز می شود. 

مراد جلیلیان افزود: عملیات ساخت این کتابخانه در زمینی به گستره سه هزار و 750 مترمربع سال 80 آغاز شد که روند ساخت آن در دولت تدبیر و امید و بویژه 2 سال اخیر شتاب گرفت. 
وی ادامه داد: برای ساخت این مجموعه فرهنگی 50 میلیارد ریال اعتبار و علاوه بر این 15 میلیارد ریال نیز برای تجهیز شامل تامین کتاب، قفسه، سیستم سرمایشی و گرمایشی و غیره هزینه شده است. 
مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام با بیان اینکه تاکنون این کتابخانه به 30 هزار جلد کتاب تجهیز شده گفت: این مرکز فرهنگی مجهز به سالن آمفی تئاتر، سالن مطالعه، پارکینگ و غیره و در 2 طبقه ساخته شده است. 
جلیلیان همچنین از هزینه سه میلیارد ریالی برای تجهیز بخش کتابخانه ویژه نابینایان این مجموعه فرهنگی خبر داد و گفت: این اعتبار بر اساس تفاهم نامه با انجمن نابینایان کشور برای خریداری تجهیزات مورد نیاز، منابع و امکانات رفاهی این کتابخانه به منظور استفاده افراد روشندل هزینه شده است.  
مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام همچنین از ایجاد مرکز مبادله کتاب در این کتابخانه خبر داد و گفت: در این مرکز نیز تمامی کتاب های مورد نیاز استان تامین و در اختیار مراکز مختلف قرار خواهد گرفت. 
جلیلیان ادامه داد: کتابخانه مرکزی ایلام که در طبقه دوم آن بخش اداری اداره کل کتابخانه ها فعالیت دارد در 2 نوبت صبح و عصر آماده پذیرش مردم خواهد بود.
هم اینک 40 کتابخانه عمومی در ایلام فعالیت دارد و بیش 26 هزار نفر از مردم ایلام در این مراکز فرهنگی عضویت دارند.

ایرنا

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب