کد مطلب: 31158
تاریخ انتشار : 1396-11-19 11:29
معاون اول رئیس‌جمهور، گفت: با افتتاح طرح آبیاری تحت‌فشار و طرح سامانه گرمسیری تحول بزرگی در حوزه کشاورزی استان ایلام ایجاد خواهد شد.

به گزارش ايلام بيدار ، با حضور اسحاق جهانگیری"، معاون اول رئیس جمهور طرح ۳۷ هزار هکتاری از زمین‌های نوسازی و تجهیز شده دشت‌های عباس، فکه و عین خوش در شهرستان مرزی دهلران به بهره‌برداری رسید.

اشتغالزایی برای ۱۲ هزار نفر وافزایش تولید محصولات کشاورزی از اهداف مهم این طرح است که برای اجرای آن ۵۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

پتانسیل‌های نفت و گاز در استان ایلام بالاست/ راه‌اندازی گذرگاه مرزی چیلات از اولویت‌های دولت است

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور" در جریان افتتاح   افتتاح طرح شبکه آبیاری، تحت‌فشار و شبکه‌های زه کشی استان ایلام به مساحت 37 هزار هکتار، گفت: طرح توسعه اراضی استان‌های ایلام و خوزستان سال 74 از سوی رهبر انقلاب کلید خورد.

 

وی اظهارکرد: این طرح قرار بود که 800 هزار هکتار را تحت پوشش قرار دهد ولی تا سال 92 تنها 65 هزار هکتار آن اجراشده بود که از ابتدای تشکیل دولت یازدهم تاکنون این مقدار به 320 هزار هکتار رسیده است.

 

جهانگیری، با اشاره به اینکه کارهای بسیار بزرگی در این زمینه انجام‌گرفته که نوید آینده درخشانی برای کشاورزی این استان‌ها خواهد بود، افزود : بخش بسیار وسیعی از این مناطق به مین‌های کاشته شده از جنگ تحمیلی آلوده بود و با اقدامات صورت گرفته مین‌روبی و پاک‌سازی‌شده و آماده کشت محصولات مختلف است.

 

معاون اول رئیس‌جمهور، طرح‌های دیگر در حوزه کشاورزی استان‌های ایلام و کرمانشاه را طرح سامانه گرمسیری عنوان و تصریح کرد : این طرح اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که این طرح نیز مهم‌ترین طرح‌های کشاورزی کشور است.

 

وی، در خصوص ظرفیت‌های استان ایلام، گفت: راه‌اندازی مرز چیلات از اولویت‌های دولت که دولت آن را دنبال می‌کند و در سفر آینده خود به کشور عراق به‌طورجدی این کار را پیگیری خواهم کرد چراکه ارتباط میان دو ملت ایران و عراق بسیار مطلوب است.

 

جهانگیری، با اشاره به اینکه پتانسیل‌های نفت و گاز در استان ایلام بالاست و هر چه زودتر طرح ngl دهلران به بهره‌برداری خواهد رسید، خاطرنشان کرد: دولت به توسعه‌ صنعتی ایلام نگاه ویژه‌ای دارد تا بتوانیم از در آمدهای پایدار و اشتغال مناسب به بهترین شکل ممکن بهره مند شویم.

 

وی، در پایان خاطرنشان کرد: استان ایلام، دارای استعدادهای متفاوتی است که در راس آن وجود نیروهای کارآمد و متخصص است که باید زمینه کار و بهره گیری این نیروها فراهم شود.

 

انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب