کد مطلب: 31127
تاریخ انتشار : 1396-11-17 07:25
با تلاش اعضای مصالحه قتل عمد شوراهای حل اختلاف آبدانان جوان آبدانانی از پای چوبه دار نجات یافت.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از آبدانان خبر؛ دعوت به مصالحه و سازش کار سخت و در عین حال با ارزش است که خداوند توفیق آن را به هر شخصی نمی دهد و کسانی که در این راه گام برمی دارند باید همیشه شکرگزار این توفیق الهی باشند.

فردی که نفسی را از مرگ نجات می دهد در واقع جامعه ای را نجات داده است و این کار مهم، قابل گنجاندن در کلام و سخن نیست.
در یک اقدام خوب مصلحان ، معتمدان  و خیرخواه هانی از آبدانان ، ایلام و دهلران ، اندیمشک و موسیان در روستای پشت قلعه آبدانان گردهم آمدند تا در راستای تحقق فرهنگ صلح و سازش در پرونده به خصومت بین2 طایفه زینی وند و ناصر عالی خاتمه دادند
"ابراهیم سبزواری"رئیس دادگستری شهرستان آبدانان در این اجتماع بزرگ گفت: در نخستین روزهای سال 94 درگیری 2 نفره بین 2 خانواده عشایری در منطقه کوهستانی دینارکوه بوقوع می پیوندد که فردی با بکارگیری سلاح جنگی مرحوم ارکان صیدی را هدف قرار داده و به قتل می رساند.
وی افزود: بدنبال این حادثه تاسف بار پس از اقدامات اولیه قضایی و طی مراحل انتظامی و امنیتی و تکمیل پرونده و تشکیل جلسات رسیدگی ، قاتل در محاکم قضایی مرکز استان به اعدام محکوم و حکم وی نیز تایید و در آستانه اجرا قرار گرفت.

رئیس دادگستری شهرستان آبدانان اضافه کرد: با توجه به جو طوایفی و عشیره ای حاکم در منطقه و گستره جمعیتی طایفه مقتول در ابتدا بیم آن می رفت که تحرکات و تلاش اقوام مقتول برای انتقام فضای شهرستان را نا امن و مشکلاتی برای متولیان امنیت ببار آورد اما فهم بالا و درایت و تفوق فرهنگی طایفه ناصرعالی و اوج همکاری بزرگان این طایفه با مسئولان قضایی و امنیتی و انتظامی باعث شد کوچکترین حرکت ضد امنیتی و خلاف قانون در این راستا بوجود نیاید.
سبزواری با تقدیر از مساعی و خویشتنداری طایفه ناصر عالی خاطرنشان کرد: با پیگیری معتمدان و مصلحان حوزه جنوب و مسئولین زندان مرکزی استان ایلام و بزرگ منشی و شعور سرشار خانواده مقتول و طایفه و اقوام با گذشت از حق شرعی و قانونی خود قاتل را عفو و زندگی دوباره ای به این شخص هدیه کردند.
رئیس دادگستری شهرستان آبدانان با تجلیل از نقش سازنده بزرگان ، شیوخ و مصلحان تاکید کرد: شهامت ، شجاعت و قانونگرایی و روح تفاهم و تشریک مساعی طایفه شریف ناصر عالی الگوی موفق و سازنده ای است برای دیگر طوایف و اقوام و عشایر تا با نگاه ژرف به این اقدام خداپسندانه آنان ، دیگر مشکلات و تخاصمات ناشی از قتل و تعدی در منطقه با پادر میانی خیرین به صلح ، صفا و صمیمیت تبدیل شود.
"مجید عسگری"فرماندار شهرستان آبدانان نیز با تقدیر از خانواده مقتول گفت: این تصمیمات مهم و مشارکت با متولیان جامعه زمینه ساز توسعه متوازن و نهادینه شدن امنیت اجتماعی در منطقه می شود.
وی ابراز امیدواری کرد با احساس مسئولیت بزرگان ایلات و طوایف شاهد ارتقای امنیت فردی و اجتماعی در منطقه باشیم

 

انتهای پیام/الف

برگزیده سایت

شهداری ایلام,فوت کارگر شهرداری,چرخ,استان ایلام,ایلام بیدار
به بهانه فوت یکی از کارگران شهرداری ایلام؛
گزارش خبری و تحلیلی از حامیان داخلی جاسوسان موشکی

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب