اقتصادمقاومتی,خانم مهدیزاده,استان ایلام,ایلام بیدار
کد مطلب: 31125
تاریخ انتشار : 1396-11-17 08:07
"زینب مهدی زاده"، از مجریان برتر اقتصاد مقاومتی به صورت همزمان دو طرح اقتصادی را مدیریت می کند؛ وی معتقد است که مردمی کردن اقتصاد یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب است.

گروه اقتصادی ایلام بیدار:: ایام، ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی است و همه در حال سرور و شادمانی در این دهه پرافتخار هستند؛ انقلاب اسلامی توانسته دستاوردهای بسیار بزرگی را در حوزه های مختلف در طول سه دهه از عمر با برکت خود به دست آورد.

امروزه بسیاری از کشورهای دنیا براساس الگوگیری از انقلاب اسلامی درصدد شکلگیری حکومتی جدید هستند تا براساس معیارهای اسلامی و دینی کشور خود را مدیریت کنند.

یکی از برکات انقلاب اسلامی در این برهه از زمان خود "اقتصاد مقاومتی" است که بعنوان یک پادزهر در بحبوحه تحریم ها نیز از آن یاد می شود؛ موضوعی که امروز و با فرهنگ سازی های صورت گرفته به خصوص از طرف مقام معظم رهبری به مقوله ای فراگیر در سطح جامعه تبدیل شده است.

اقتصاد مقاومتی با روی کار اوردن مردم در بحث اقتصاد توانسته به بسیاری از نیازهای جامعه و مردم پاسخ دهد؛ موضوعی که پایگاه خبری تحلیلی ایلام بیدار در گفتگو با یکی از مجریان این عرصه آن را نیز بررسی کرده است.

"زینب مهدی زاده"، از مجریان برتر اقتصاد مقاومتی در ایلام است که با به صورت همزمان دو طرح اقتصادی را مدیریت می کند؛ وی معتقد است که مردمی کردن اقتصاد یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب است.

بانوی فعال اقتصاد مقاومتی که برای پنج بیکار اشتغالزایی کرده است

خانم مهدی زاده از همان مجریانی است که توانسته با اجرایی کردن طرح های اقتصاد مقاومتی و مردمی حرفی برای گفتن داشته باشد و با ورود به موقع و عملی خود در این عرصه شاهد اقتصادی بسیار عالی برای خود و خانواده اش باشد.

وی در طرح قالی بافی و خیاطی مشغول به فعالیت است و توانسته از این طرح حتی پیشرفت هایی نیز در سایر حوزه ها داشته باشد، این مجری برتر اقتصاد مقاومتی هم اکنون با تولید انواع قالی و البسه به یکی از مرکز خرید اصلی تبدیل شده است.

قیمت محصولات تولید شده در این طرح حتی نسبت به سطح بازار بسیار مناسب تر است و با تخفیف های ویژه ای این محصولات به مشتریان ارائه می شود، کیفیت حاصل از این طرح نیز به گونه ای است که مردم از آن تعاریف ویژه ای دارند و وجود مشتریان پرشمار بر این نکته دلالت دارد.

جالب تر اینکه خانم مهدیزاده این طرح را با کمترین هزینه ممکن و با حمایت های بسیج سازندگی سپاه استان ایلام به با ارائه تسهیلات به ارزش 90 میلیون ریال شروع کرده است.

تبحر وی در این مدت فعالیت در عرصه اقتصاد مقاومتی تا حدی رسیده که حتی حاضر به پذیرش سفارش های مخصوص نیز شده است و با پذیرش این سفارش های با کیفیت های بسیار عالی روند اقتصادی خود را نیز بیشتر ترمیم کرده است.

این مجری برتر اقتصاد مقاومتی نه تنها برای خود بلکه برای دیگران نیز فرصت های شغلی ایجاد کرده و آنان را نیز در این طرح سهیم کرده است به طوری که حتی بستگان دور و نزدیکش نیز در این طرح او را یاری کرده و سهم خاصی را نیز برای خود دریافت می کنند.

تمامی این اقدامات و ایجاد اشتغال برای سایر اعضای خانواده در حالی صورت گرفته که میزان دریافت تسهیلات از سازمان بسیج سازندگی ایلام به مبلغ 90 میلیون ریال بوده است و این نشان می دهد که با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و با کوچکترین تسهیلات می توان اقدامات بزرگی انجام داد و حتی برای دیگران نیز فرصت های شغلی ایجاد کرد.

ماهیانه یک میلیون تومان درآمد دارم

خانم مهدیزاده از میزان درآمد ماهیانه خود از فروش این محصولات نیز می گوید: ماهیانه و به وطر میانگین یک میلیون تومان درآمد دارم که از این درآمد ماهیانه خود بسیار خرسند و راضی هستم و از سایر مردم شهر ایلام وحتی کشور نیز می خواهم به این عرصه ورود کنند و زمینه اقتصاد فعال خانواده خود و اطرافیان را فراهم کنند.

در حال حاضر و با گذشت سابقه خاص خانم مهدی زاده بسیاری از مردم شهر ایلام البسه و سایر تولیدات خیاطی خود را از وی تهیه می کنند.

وی می گوید تا رسیدن به این مرحله اقتصادی از زندگی خود زحمت های فراوانی کشیده ام و برای این منظور شب و روز فعالیت جهادی دارم تا بتوانم به مردم شهرم نیز خدمتی کرده باشم.

خانم مهدی زاده در ادامه به جوانان تأکید می کند با توجه به وضعیت اشتغال در کشور و نبود کار دولتی به این سمت گرایش پیدا کنند و اقتصاد زندگی خود را در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی تقویت کنند و با توجه به اینکه اجرای این طرح ها با کمترین هرینه و بیشترین سودهی انجام می گیرند می توان شاهد اشتغالی پایدار در این عرصه نیز بود.

وی در ادامه ضمن انتقاد از عملکرد دولت از بی توجهی به مجریان اقتصاد مقاومتی نیز گفت: دولت به کلی مقوله اقتصاد مقاومتی را رها کرده و کاری در این عرصه انجام نداده و تمامی اظهارات دوبت فقط در حد شعار است، با توجه به اینکه اکثر مجریان طرح های اقتصاد مقاومتی در منازل خود فعالیت می کنند و آب و برق و گاز در این طرح ها نیز مصرف می شود بایستی تدابیری در نظر گرفته شود تا این مجریان با دغدغه کمتری به فعالیت خود ادامه دهند.

بدون شک توجه به زندگی مجریان اقتصاد مقاومتی نکته مهمی برای ادامه این فعالیت ها از سوی مردم است و رفع مشکلات انان از سوی دولت با توجه به نامگذاری امسال اولویتی اساسی است.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب