کد مطلب: 31101
تاریخ انتشار : 1396-11-15 08:45
مهر علی عظیمی از مبارزین انقلاب اسلامی در شهر چوار است که به بیان خاطراتی از سالهای انقلاب در این شهر می پردازد..

به گزارش ايلام بيدار به نقل از ایلام پویا، در سالهای انقلاب فراگیر و اسلامی ایران شاهد حضور پرشور اقشار مختلف مردم و در همه شهر ها در مبارزه با رژیم ستم شاهی و مقابله با ظلم و ستم رژیم پهلوی بودیم.

در سالهایی که خفقان کشور را فراگرفته بود و دنیای استکبار به دنبال سلطه بیشتر بر ایران در جهت حفظ منافع خود بودند این مردم انقلابی بودند که به تبعیت از فرمان رهبرشان به خیابان ها ریخته و در مقابله ظلم تا پای جان ایستادگی کردند.

،مهر علی عظیمی از مبارزین انقلاب اسلامی در شهر چوار است که به بیان خاطراتی از سالهای انقلاب در این شهر می پردازد.

این مبارز انقلابی از خاطرات روزهای انقلاب، مبارزاتش و شور روزهای منتهی به انقلاب  گفت: کار توزیع اعلامیه و شعار نویسی از مهمترین فعالیت های انقلابی ما در شهر چوار بود؛ سال ها پیش از انقلاب با اندیشه امام آشنا بودیم و با گرفتن اعلامیه سخنان امام اقدام به دست نویسی گفتار امام می کردیم.

این مبارز انقلابی اظهار کرد: به دلیل کوچک بودن شهر چوار و وجود چند خانواده طرفدار رژیم طاغوت از آنجا که احتمال شناسایی ما وجود داشت، شبانه کار چسپاندن اعلامیه ها را بهمراهی برادرم "سهراب عظیمی"، "علی صفر امامی" و "کبیر خاکی" انجام می دادیم و روزها همراه با دیگر افراد انقلابی درخیابان های ایلام در تظاهرات شرکت می کردیم.
وی گفت: توزیع اعلامیه در روستاهای اطراف چوار و روستاهای ایوان از دیگر اقدامات ما بود که همواه با همکاری مردم موفق به فرار می شدیم.
این مبارز انقلابی تاکید کرد: دهه مبارک فجر روزهای استقلال و رهایی ملت ایران، یادمان به بار نشستن مبارزات مردمانی است که با روشنگری ها و هدایت های امام خمینی (ره) فصلی تازه را در تاریخ پرشکوه ایران اسلامی رقم زدند؛ در واقع انقلاب، خاستگاه ارزش های اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است.
 
مهرعلی عظیمی همچنین در بخش  دیگر از خاطراتش اظهار کرد: شیرین ترین خاطره ام تصرف پاسگاه چوار در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب است؛ من و هم مبارزانم با حمله به پاسگاه چوار سعی در تصرف آن داشتیم که رئیس پاسگاه وقت سعی در تیراندازی به سوی ما را داشت؛ اما عبداللهی یکی از سربازان دلیر ایلامی مانع از این اقدام وی شد.
 
وی افزود: با هجوم جمعیت و خلع سلاح کردن سربازان پاسگاه تصرف شد و برای حفظ وحدت مبارزان با وجود اطمینان از پیروزی انقلاب تا 22 بهمن روند برگزاری تظاهرات را ادامه می دادیم.
این مبارز انقلابی در پایان ضمن تاکید بر لزوم حفظ وحدت در ایران اسلامی اظهار کرد: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون برای اینکه بتوانند به اهداف شوم خود نزدیک شوند توطئه‌های بسیاری را برای کشور طرح ریزی و اجرا کردند اما هر بار با شکست بزرگی مواجه شده‌اند و همه ما می دانیم که کینه‌توزی دشمنان علیه انقلاب پایانی ندارد و آنان هر روز با ترفندی جدید در نظر دارند تا به اهداف شوم خود نزدیک شوند.

 
 
انتهای پیام/الف

برگزیده سایت

شهداری ایلام,فوت کارگر شهرداری,چرخ,استان ایلام,ایلام بیدار
به بهانه فوت یکی از کارگران شهرداری ایلام؛
گزارش خبری و تحلیلی از حامیان داخلی جاسوسان موشکی

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب