مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام اعلام کرد؛
دستور وزیر ارتباطات برای شتاب بخشی به اجرای فیبرنوری در مرز چیلات
کد مطلب: 30987
تاریخ انتشار : 1396-11-09 07:15
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور شتاب بخشی در اجرای پروژه فیبرنوری مرز چیلات شهرستان دهلران را تا قبل از اربعین 97 صادر کرد.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از نسیم دهلران، "عباس بیرامی"، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام اظهار کرد: بنا به تاکید مکرر استاندار ایلام و پیگیری‌ های به عمل آمده از سوی این اداره کل و با توجه به اهمیت تکمیل زیرساخت‌های اربعین حسینی در مرز چیلات شهرستان دهلران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور تسریع در اجرای پروژه فیبرنوری را در این مرز صادر کرد.

وی اعتبار در نظر گرفته در اجرای این پروژه را بالغ بر 30 میلیارد ریال و از محل منابع وزارت ارتباطات و فناوری اعلام کرد و افزود: با عملیات اجرایی 30 کیلومتر فیبر نوری در این مرز، شبکه ‌های تلفن همراه، تلفن ثابت و اینترنت نیز با استفاده از ظرفیت اپراتورهای تلفن همراه و شرکت‌های خصوصی فعال در حوزهICTدر مرز اجرا و تا قبل از اربعین 97 تکمیل خواهد شد.

مرز چیلات در 25 کیلومتری شهرستان دهلران یکی از معابر مناسب و نزدیک به عتبات عالیات در کشور عراق است.

در صورت راه اندازی این مرز، ضمن کمک به تردد زائران از مرز بین المللی مهران، می تواند تعداد زائران و مسافران کربلای معلی از مرزهای استان ایلام را 2 برابر آمار فعلی افزایش دهد.

 

انتهای پیام/س

برگزیده سایت

شهداری ایلام,فوت کارگر شهرداری,چرخ,استان ایلام,ایلام بیدار
به بهانه فوت یکی از کارگران شهرداری ایلام؛
گزارش خبری و تحلیلی از حامیان داخلی جاسوسان موشکی

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب