کد مطلب: 30971
تاریخ انتشار : 1396-11-08 08:30
با حضور مسئولان و مردم و به همت حوزه شهید محسنی ارمو، یادواره 11 شهید بمباران این دهستان برگزار شد.

به گزارش ايلام بيدار به نقل از سیمره خبر، سرهنگ"احمد محمدی"، فرمانده سپاه ناحیه دره شهر در این مراسم گفت: برای سعادت و اجر دنیوی و اخروی باید راه شهدا را ادامه دهیم.

وی اظهارکرد: استقامت یکی از مهم‌ترین مولفه های شهداست که باعث تمایز آنها از سایر شده است.

محمدی افزود: جامعه ما به افراد فداکار،با اراده،مبارز و دارای استقامت نیاز دارد و تربیت نسل فدا کار از مهم ترین وظایف ما است ست.

فرمانده بسیج دره شهر یادآورشد: امیدواریم ادارات مربوطه همانند آموزش و پرورش به درستی در این راه قدم بردارد

همچنین حجت الاسلام"عبداله شمسی" امام جمعه موقت دره شهر نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه رفیع شهدا گفت:  متاسفانه عده ای سست عنصر و ایمان برای تضعیف روحیه خانواده شهدا سعی در تغییر شیوه، روش و افکار انان دارند.

وی تفکر شهدا را برگرفته از تفکر جادوانه و آمیخته با قرآن دانست و اظهارکرد: قدرت این تفکر درواقع مانع پرورش تفکرات دشمن بر علیه شما می شود.

شمسی افزود:  مشکلاتی که در داخل جامعه پیش آمده نیز به دلیل عدم و فراموش شدن تفکر انقلابی است.

وی با بیان اینکه بها از قیمت گذاری مهم تراست ، تصریح کرد:  انقلابی گری یعنی اینکه‌ ما برخلاف برخی اقایان کارهایمان را نه بر اساس قیمت بلکه بر اساس بهای ان انجام دهیم. ن

حجت الاسلام شمسی یادآورشد: همه  مسئولین و نهادها خصوصا آموزش و پرورش باید در ترویج روحیه و تفکر انقلابی نوجوانان و جوانان قدم برداشته تا ریشه های بیکاری و فقر ازبین برود.

امام جمعه موقت دره شهر گفت: تا زمانی که روحیه و تفکر انقلابی  و شهادت طلبی در جامعه ترویج داده نشود مشکلاتی ازجمله بیکاری همچنان باقی خواهند ماند.

قرائت دکلمه، پخش کلیپ و نیز مداحی از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.

روستای ارموی دره شهر بعنوان اولین روستای استان ایلام  سال 1365توسط هواپیمای رژیم بعثی بمباران و 11 نفر اعم از کودکان در این منطقه به شهادت رسیدند.

 
انتهای پیام/س

برگزیده سایت

شهداری ایلام,فوت کارگر شهرداری,چرخ,استان ایلام,ایلام بیدار
به بهانه فوت یکی از کارگران شهرداری ایلام؛
گزارش خبری و تحلیلی از حامیان داخلی جاسوسان موشکی

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب