کد مطلب: 30941
تاریخ انتشار : 1396-11-06 23:44
استاندار ایلام از اختصاص ردیف اعتبار اربعین به اسم ایلام در لایحه بودجه ۹۷ خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ، "قاسم سلیمانی"، استاندار ایلام امشب در گفتگو با مردم در صدا و سیمای استان اظهار داشت: مهمترین موضوع نشست با کمیسیون اقتصادی مجلس و دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی پیگیری تبدیل مهران به عنوان منطقه آزاد تجاری بود.

وی افزود: تشریح ظرفیت های مختلف ستان ایلام از جمله مقاومت این استان در دوران دفاع مقدس در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

وی گفت: استان ایلام با توجه به ظرفیت های مرز،گاز، نفت و کشاورزی از دولت و مجلس طلبکار است و باید نگاه ویژه ای به این استان شود.

سلیمانی دشتکی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک استان ایلام با کشور عراق و همسایگی با سه استان کشور عراق ظرفیت خوبی را برای تبدیل به منطقه آزاد تجاری دارد.

مزیت های مهران برای تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری

وی گفت: استقرار گمرک کل استان در مهران، پایانه عظیم مهران برای تردد  زائران، زیرساخت های فرودگاه قدیمی  مهران، نزدیکی این شهر به کربلا و نجف ظرفیت عظیم اربعین، صادرات بیش از ۲.۵ میلیارد دلار از مرز مهران در سال گذشته و وجود بازارچه ...در این شهر از جمله مزیت های مهران برای تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری است.

وی افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار قول مساعد دادند که در سفری به استان ایلام کاملا در جریان توسعه این قرار بگیرند.

استاندار ایلام با اشاربه اینکه استقرار کمرگ و احداث بازارچه در چیلات دهلران در نشست با آقای کرباسیان وزیر اقتصاد و  دارایی مطرح شد، گفت: قول مساعد داده شد که در لایحه بودجه ۹۷ ردیف اعتبار اربعین  به اسم ایلام تصویب شود.

وی گفت: اعتبارات سد سیکان، پروژه حمیل به مهران و آبرسانی به ملکشاهی در بودجه ۹۷ افزایش یافته است.

سلیمانی دشتکی عنوان کرد: برای استقرار صنایع پایین دستی صنایع نفت و گاز در حال مذاکره با سرمایه گذاران هستیم.

وی گفت: بخش زیادی از طرح های آبرسانی به اراضی کشاورزی آماده بهره برداری است.

 

انتهای پیام/س

برگزیده سایت

شهداری ایلام,فوت کارگر شهرداری,چرخ,استان ایلام,ایلام بیدار
به بهانه فوت یکی از کارگران شهرداری ایلام؛
گزارش خبری و تحلیلی از حامیان داخلی جاسوسان موشکی

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب